LŠ: Sve poznato. I Žilina u Ligi šampiona!

Poznati su svi učesnici Lige šampiona za sezonu 2010/2011. Već poznatim, među kojima je i Partizan, pridružili se Kopenhagen, Žilina, Totenhem, Okser i Ajaks.

LŠ: Sve poznato. I Žilina u Ligi šampiona! Izvor: MONDO

Srpski šampion Partizan u utorak je po drugi put u svojoj istoriji obezbijedio takmičenje u evropskoj eliti, a u srijedu su utakmice u grupnoj fazi Lige šampiona obezbijedili još Kopenhagen, Žilina, Totenhem, Okser i Ajaks.

Prošlogodišnji protivnik crno-bijelih u kvalifikacijama za Ligu Evrope Žilina, članstvo u "društvu najboljih" obezbijedila je prije svega pobjedom u prvom meču protiv Sparte u Pragu. Čeških 2:0 i slovačkih 1:0 bili su sasvim dovoljni za istorijski uspjeh.

Žilina je poslije Artmedije postala drugi tim iz Slovačke koji će igrati Ligi šampiona.

Jang Bojs bio je na pragu da u prvom meču u Švajcarskoj engleskom Totenhemu nanese pravu katastrofu. Vodili su Švajcarci sa 3:0, ali je klub iz Londona uspio da na kraju izvuče povoljnih 3:2. Ostrvljani u revanšu nisu imali problema - 4:0. Piter Karuč načeo je goste već u petom minutu, a sve je bilo jasno kada je Džermejn Defo postigao drugi gol za "pijevce".

Pobjedu Totenhem potvrdio je Krauč sa još dva gola u drugom poluvremnu - u 61. minutu i 78. iz penala.

Velika drama viđena je na "Amsterdam areni". Poslije Kijevskih 1:1, Ajaks je pobijedio Dinamo u revanšu sa 2:1 i plasirao se u Ligu šampiona.

Dinamo je odlično počeo meč, ali su Kijevljani propustili nekoliko idealnih prilika što je Urugvajac Luis Suarez znao da kazni u 43. minutu. Napadi Ukrajinaca su se nastavili u drugom dijelu, ali gol ponovo prvo postižu domaćini. Ovaj put strijelac je Marokanac Munir El Hamdaui u 73. minutu.

Nadu Dinamu vratio je Andrej Ševčenko golom iz penala šest minuta prije kraja. Igrači Ajaksa uspjeli su da izdrže pritisak "plavih".

Kopenhagen je u skandinavskom derbiju bio uspješniji od Rozenborga, koji mora u Ligu Evrope zbog primljenog gola u Trondhajmu. U glavnom gradu Danske bilo je 1:0 za domaćina, dok su Norvežani slavili na svom terenu sa 2:1.

Kopenhagen je u Ligu šampiona uveo Otesen golom u 33. minutu.

Tri predstavnika u najjačem evropskom klupskom takmičenju imaće Francuska. Lionu i Marseju pridružio se i Okser, koji je na svom terenu uspio da nadoknadi minus iz Sankt Peterburga (0:1) i da Zenit savlada sa 2:0.