BUNDES: "Blickrig" - pao šampion

Kajzerslautern po kratko postupku, sa dva gola za minut i po, srušio Bajern poslije više od decenije.

BUNDES: "Blickrig" - pao šampion Izvor: MONDO

U premijernom meču 2. kola Bundeslige dogodilo se iznenađenje na Fric Valteru, pred prepunim tribinama:

Kajzerslautern - Bajern 2:0 (2:0)

Minut i po je trebalo "crvenim đavolima" da "sruše" Bavarce, prvi put još od 13. aprila 1999.

Nijemac hrvatskog porijekla Ivo Iličević i Hrvat Srđan Lakić savladali su Jans Herga Buta u 35. i 36. minutu. Tako su postavili konačan rezultat.

Iličević je opalio sa 20 metara, neodbranjivo, a minut i po kasnije je Lakić krunisao brzu kontru povratnika u Bundesligu iskoristivši seriju grešaka igrača Bajerna - Badštubera, Lama, Milera...

Upravo je Tomas Miler promašio najbolju priliku, i to pri rezultatu 0:0. Izašao je sam pred golmana Tobijasa Sipela, ali je šutirao za malo pored gola. Nedugo zatim oporavljeni Ivica Olić sa pola metara je bio neprecizan poslije udarca glavom...

I kazna je stigla Bavarce, koji nisu imali snage da stignu "minus" u drugom poluvremenu iako su stvorilo nekoliko šansi.

Domaćin je utakmicu završio sa igračem manje jer je Iličević dobio drugi žuti karton u 92. minutu.

To je prva pobjeda Kajzerslauterna nad Bajernom poslije 18 utakmica u kojima su Bavarci slavili 13 puta, od čega su ostvarili deset pobjeda u 14 prvenstvenih utakmica.

Inače, "crveni đavoli", koje sa klupe predvodi Mark Kunc, imaju stoprocentan učinak poslije dva kola Bundeslige, jer su na startu pobijedili u Kelnu 3:1.

Bajern je, prije poraza na Fric Valteru, uknjižio tri boda savladavši Volfsburg golom Bastijana Švajnštajgera u posljednjem minutu - 2:1.