BiH: Borcu "četvorka", Želji "osmica"

Osvajač Kupa BiH Borac deklasirao je Slaviju (4:1), a prvak Željezničar ekipu Leotara (8:0) u petom kolu Premijer lige BiH.

BiH: Borcu "četvorka", Želji "osmica" Izvor: MONDO

Banjalučani do subote uveče nisu osjetili slast pobjede na Gradskom stadionu, a prema onom što su prikazali na meču sa timom iz Istočnog Sarajeva, više nego zasluženo su poslije četiri sušne utakmice, upisali prvi domaći trijumf.

Tvorac pobjede bio je Stevo Nikolić, koji je postigao tri gola.

Najprije je u 11. minutu na asistenciju Bojana Puzigaće pogodio mrežu "sokolova" sa peterca, da bi nekoliko minuta kasnije, nakon centaršuta, izvršio "duboki naklon" za visokih 2:0!

Ni poslije sigurnog vođstva izabranici Vlade Jagodića nisu stali.

Ljubiša Vukelja je sredinom poluvremena odlično šutirao sa dvadesetak metara, ali je lopta fijuknula tik iznad prečke. Potom su u finišu prvog dijela gosti propustili stopostotnu šansu preko Dejana Raševića, koji nije uspio da iskoristi poklon odbrane crveno-plavih.

U nastavku se igralo čvrsto, a sve dileme, ako ih je neko imao, razriješio je Nikolić u 75. minutu, kada je sa dvadesetak metara, po zemlji pogodio gol Slavije i kompletirao het-trik.

Ipak, ko zna šta bi bilo da je Nedim Oglečevac umjesto stative pogodio mrežu Borca u 66. minutu! Ovako, do kraja su oba tima postigla po gol u 90. minutu.

Prvo se Rašević iskupio za stativu i smanjio na 3:1, a u sljedećem napadu Vukelja je ovjerio tri boda, s kojim su Banjalučani stigli do druge pozicije na tabeli.

Aktuelni prvak Željezničar zgromio je trebinjski Leotar za samo 15 minuta kada je poveo sa 5:0!

Od 18 do 33 minuta, Željo je do "petarde" stigao pogocima Zajka Zebe (dva), Lazara Popovića, Muamera Svrake i Damira Rovčanina. "Mozak" cijele operacije bio je trostruki asistent Mirsad Bešlija!

Do kraja je Željo golovima Popovića (dva), koji je time kompletirao het-trik i Srđana Savića nanio jedan od najtežih poraza Trebinjcima u istoriji kluba - 8:0.

U popodnevnom terminu u subotu, Sarajevo je osvojilo bodove protiv Budućnosti (2:1) uprkos minusu na poluvremenu. Široki je "popio" četvorku u Travniku, a viđen je i jedan remi - u Prijedoru.

Banovićani su od samog početka subotnje utakmice pokazali gostima iz Sarajeva da se ne šale!

Nermin Haskić je u 3. minutu sa ivice šesnaesterca uhvatio volej i pogodio mrežu "bordo" tima za 1:0.

Ipak u nastavku su se Sarajlije pribrale i preko dvostrukog strijelca Damira Kojaševića uspjele da zabilježe važan trijumf, koji ih je odveo na čelo prvenstvene tabele.

"Prezadovoljan sam, prije svega pobjedom, pa tek onda svojom igrom i učinkom", rekao je Kojašević.

Sarajevo je u seriji od četiri vezane pobjede u prvih pet kola Premijer lige BiH.

"Nećemo prekidati seriju. Slijedi banjalučki Borac, a konačan cilj se zove titula",
dodao je dvostruki strijelac za Sarajevo.

Čelik je diktirao tempo u Prijedoru i golom Eldina Adilovića iz 26. minuta zasluženo poveo protiv Rudara, ali je glupost Adina Džafića, koji je udario protivnika i zaradio crveni karton, ostavila Zeničane sa desetoricom.

Ubrzo su "rudari" iskoristili brojčanu prednost i preko Mirze Džafića, koji je izjednačio na 1:1, izborili remi.

Široki Brijeg je doživio debakl na travničkoj "Piroti" rezultatom 4:0, a najzaslužniji za trijumf "vezira" bio je dvostruki strijelac Nusmir Fajić.

Tri boda ostvarili su i fudbaleri Zvijezde nadigravši na svom stadionu tim Drine iz Zvornika, koja poslije petog kola prvenstva BiH ostaje na jednom bodu.