BUNDES: Majnc od 0:3 do 4:3!

Volfsburg poražen poslije vođstva od 3:0 u meču sa Majncom (dva gola Edina Džeke), Verder bez problema protiv Kelna (4:2), Gostima četiri od pet.

BUNDES: Majnc od 0:3 do 4:3! Izvor: MONDO

Veliki preokerti gostiju i samo jedna pobjeda domaćina obilježili su utakmice drugog kola Bundeslige odigrane u subotu.

Volfsburg je u prva dva kola na momente igrao šampionski, ali je i dalje bez osvojenog boda. "Vukovi" su prvo ispustili remi na premijeri u Minhenu protiv Bajerna, a u drugom kolu poraženi su pred svojim navijačima sa 3:4 od Majnca iako su već u prvom poluvremenu vodili sa 3:0.

Domaćin je za samo sedam minuta stigao do ubjedljive prednosti.

Dijego je u petak zvanično prešao iz Juventusa u Volfsburg, a već u subotu stigao do "prvenca" za novi klub (30. minut). Prije njega dva gola je za tri minuta postigao Edin Džeko (24. i 27. minut).

Poslije pola sata igre na "Folksvagen Areni" niko sem gostujućih igrača nije pomišljao da "vukovi" poslije furioznog početka mogu sve da "uprskaju".

Danac Morten Rasmusen je šest minuta prije odlaska na odmor najavio preokret. Već početkom drugog poluvremena Kolumbijac Elkin Soko potpuno je vratio Majnc u život, da bi mladi Andre Šurle u 58. minutu izjednačio na 3:3.

Ovaj rezultat bio je dugo aktuelan, sve do 86. minuta, kada je Mađar Adam Šalai pogodio za veliku pobjedu Majnca.

Šalke je takođe bez bodova poslije dva kola. Tim Feliksa Magata ovaj put je razočarao svoje navijače u "Veltins Areni" protiv Hanovera, koji je slavio sa 2:1. Pobjedu gostima donijeli su Konstantin Rojš i Mohamed Abdelau, dok je Džermejn Džons postigao samo počasni gol za domaćina.

Frajburg se nije predavao kada je Hulian Šiber doveo Nirnberg u vođstvo u 15. minutu. Gosti su pred kraj poluvremena uspjeli da izjednače pošto je Papis Demba Sise iskoristio penal. Senegalac je bio strelac i pobjedonosnog gola u 53. minutu, kao i jedinog za svoj tim na prošloj utakmici protiv Sent Paulija, kada je Frajburg poražen sa 1:3.

HSV je upisao i drugu pobjedu, prvu na strani. Ajntraht je dobio prvo, Hamburg drugo poluvrijeme, s tim što je domaćin postigao jedan, a gost tri gola.

Halil Altintop je pogodio za Ajntraht, dok su utakmicu u "dvojku" odveli Holanđani Joris Matijsen i Rud van Nistelroj, a pobjedu je potvrdio Peruanac Paolo Gerero.

Konačno i jedna pobjeda domaćina! Verder je na "Vezeru" poslije blamaže u utakmici sa Hofenhajmom (1:4), bez mnogo muke pobijedio Keln 4:2. Torsten Frings, Hugo Almeida i Marko Arnautović, koji se dva puta upisao, bili su strijelci za bundesligaša iz Bremena. Lukas Podolski uspio je da smanji na 2:1, dok je još jedan utješan pogodak za "jarčeve" postigao Kanađanin Kevin Mekkena.