JSL: Zvezda se budi...

Zvezda pobijedila Jagodinu sa 2:1 u utakmici koja je obilovala brojnim šansama na obe strane. Vatromet Delija, poruka za Stojkovića i gol Kaluđerovića.

JSL: Zvezda se budi... Izvor: MONDO

Zvezda je pobjedom završila prvi meč nove sezone pred svojim navijačima. Oko 10.000 Delija bodrilo je svoj klub u trileru protiv Jagodine - 2:1 (1:0) u posljednjoj utakmici trećeg kola Superlige. Strijelci su bili Andrija Kaluđerović i Kadu za domaćina, dok je Dejan Đenić pogodio za goste.

Zvezda je igrala napadački, ali je ponovo kroz odbranu "duvala promaja". "Ćurani" su imali nekoliko sjajnih prilika, čak i promašeni penal, međutim, crveno-bijeli, koji su takođe propustili brojne šanse, imali su više koncentracije u završnici i zasluženo slavili.

Crveno-bijeli su imali prvu priliku za gol.

Kaluđerović je u 13. minutu poslije efektne asistencije Kadua, šutirao pravo u Igora Bondžilića.

Zvezda je do vođstva stigla u 27. minutu. Trifunović je primio loptu na lijevoj strani, šutirao na gol ispod protivničkog golmana, sve je dobro pratio Andrija Kaluđerović, koji je bio spretniji od odbrane gostiju i uspio da "ugura" loptu u mrežu skoro sa same gol-linije.

Bio je to prvi gol Kaluđerovića za Zvezdu od kada je prije nekoliko dana prešao iz Rada.

Slijede promašaji Jagodine.

Poslije primljenog gola "ćurani" su znatno angažovanije krenuli ka Saši Stamenkoviću, a posljedica toga su tri stopostotne prilike. Tragičar je bio Milan Bojović.

Prvo je u 38. minutu izbio sam ispred golmana Zvezde, koji je iz ovog duela izašao kao pobjednik.

Samo dva minuta kasnije dosuđen je penal za goste poslije prekršaja Dejana Milovanovića nad Novkovićem. Bojović sa bijjele tačke šutirao visoko preko gola.

U posljednjem minutu prvog dijela napadač Jagodine je sa šest-sedam metara promašio cio gol.

Na početku drugog poluvreme navijači Zvezde dočekali su igrače velikim vatrometom na sjevernoj tribini. Atmosfera na Marakani u tim trenucima podsjetila je na velike evropske duele, koje je tim iz Ljutice Bogdana igrao u prošlosti.

Pristalice beogradskog kluba imale su i poruku za svog bivšeg golmana Vladimira Stojkovića, koji je postao novi član najvećeg rivala Partizana.

Domaćin je od prvog minuta krenuo sa pritiskom ka golu Jagodinaca, ali bez pravih prilika.

Prvu je ponovo stvorila Jagadina. Dejan Đenić bio je daleko uspješniji od svog klupskog druga Bojovića. U jeku napda crveno-bijelih dobio je dubinsku loptu, kao po komandi odbranbeni igrači zvezde stali su sa podignutom rukom i pogledima ka linijskom sudiji. Ofsajda nije bilo.

Đenić se našao "oči u oči" sa Stamenkovićem. Golman Zvezde kapitulirao je 57. minutu - 1:1.

To je bio znak za izabranike Aleksandra Kristića da krenu silovito ka pobjedi. Ređaju se šanse ispred Bondžulića. Kaluđerović, Koroman, Trifunović... ne koriste sjajne prilike, ali je zato Kadu precizan.

Preko 10.000 navijača moglo je da odahne kada je Brazilac poslije centaršuta Ognjena Koromana, prvo primio loptu na drugoj stativi, a zatim je "zakucao" u gol Jagodine. Igrao se 72. minut.

U finišu meča za Zvezdu je debitovao i dosadašnji igrač Jagodine Danijel Mihajlović.

Rezultat se do kraja nije mijenjao. Zvezda je poslije Inđije savladala i Jagodinu. Na Marakani se sada lakše diše...

CRVENA ZVEZDA: Stamenković, Tošić, Ignjatijević, Trifunović, Đorđević, Kadu, Ninkov, Isah, Vešović, Milovanović, Kaluđerović.

JAGODINA: Bondžulić, Popović, Protić, Simić, Ilić, Šljivić, Marjanović, Beljić, Bojović, Đenić, Novković.

(MONDO - foto: MN Press)