PRIMERA:Barsa se igra, "Specijalni" namrgođen

Barselona od starta krenula ubjedljivo, Real i "Specijalni" zaribali na startu!

PRIMERA:Barsa se igra, "Specijalni" namrgođen Izvor: MONDO

Katalonci se raduju, "Specijalni" je bijesan. Počelo je novo špansko prvenstvo - Barselona ubijedljiva protiv Rasinga u Santanderu, madridski Real samo 0:0 u gostima protiv Majorke.

Strijelac prvog gola za ekipu Pepa Gvardiole bio je Lionel Mesi u trećem minutu, a kada je u 33. minutu Andres Inijesta povisio na 2:0 bilo je izvjesno da će "Barsa" doći do bodova na prvenstvenoj premijeri.

Konačan rezultat u 62. minutu postavio je David Vilja, koji je ljetos za 40 miliona evra prešao iz Valensije u Barselonu.

Žoze Murinjo je debitovao na klupi Reala u Primeri, ali dobio je "krompir". Tačnije, samo bod protiv Majorke.

Ekipa Osasune odigrala je u Pamploni bez golova protiv gostujuće Almerije, a srpski internacionalac Dejan Lekić debitovao je u 72. minutu, kada je ušao u igru umjesto Karlosa Arande.

Golova nije bilo ni u La Korunji, gdje je Deportivo dočekao Saragosu, a za goste je cijelu utakmicu igrao reprezentativac Srbije Ivan Obradović.

Ubjedljivu pobjedu u prvom kolu šampionata ostvarila je Sevilja, koja je protiv domaćeg Levantea slavila sa 4:1.

Levante je poveo golom Rubena Suareza iz penala u desetom minutu, ali je u nastavku meča Sevilja preokrenula zahvaljujući dvostrukom strijelcu Abdulaju Konkou (12. i 62. minut) i pogocima Alvara Negreda u 28. i Renata u 87. minutu.