SERIJA A:Krasić debitovao porazom

Juventus na startu Serije A poražen u gostima od Barija. Mihajlović remizorao na klupi Fiorentine. Milan silan protiv Lećea

SERIJA A:Krasić debitovao porazom Izvor: MONDO

Torinski Juventus, koji ove sezone želi da se upusti i borbu za titulu i pokaže da se oporavio od afere „ kalčiopoli„ izgubio je na startu novog šampionata u Bariju 1:0.

Juventus sa novim pojačanjima,  Milošem Krasićem koji je odigrao prvih 45 minuta i Fabiom Kvaljarelom loše je odigrao na stadionu Sveti Nikola. Krasić nije odigrao partiju za pamćenje na premijeri kao uostalom ni kompletna ekipa Juventusa.
Gol odluke pao je u 15. minutu kada je precizan bio Masimo Donati, koji je samo par trrenutaka pre toga zamijenio povrijeđenog Alesandra Gacija.

Siniša Mihajlović debitovao je na klupi Fiorentine u meču protiv Napolija, koji je završen remijem 1:1. Cijeli meč sa klupe odgledao je mladi reprezentativac Srbije Adem Ljajić. Obe ekipa su meč završile sa igračem manje pošto su isključeni na jednoj strani Vargas, a na drugoj Blazi.

Milan je bio sjajan na otvaranju nove sezone. Na San Siru povratnik u Seriju A L eće primio je tri komada za samo pola čas igre. Milan je golovima brazilaca Pata (dva) i Tijaga Silve pitanje pobjednika riješio već u prvom poluvremenu. Do kraja se u strijelce u finišu upisao i veteran Filipo Inzagi.
Napad Milana sjajno je funkacionisao, a navijači roso-nera tek mogu očekivati sjajna izdanja kada zaigra Zlatan Ibrahimović, koji je stigao iz Barselone.

Sigurne pobjede zabilježili su Parma protiv Breše odnosno Sampdorija protiov Lacija. U derbiju juga italije Palermo-Kaljari nije bilo golova.