Viljareal "otkinuo" bod Realu!

Tim sa "Santijago Bernabeua" nije uspeo da pobedi u gostima "žutoj podmornici", Atletiko najviše profitirao...

Fudbaleri Real Madrida odigrali su nerešeno sa Viljarealom na gostujućem terenu 2:2 u trećem kolu Primere.

Od prvog minuta su "los blankosi" krenuli ofanzivno, pokušali su da kontrolišu situaciju na terenu, ali su domaći pružili i više nego dobar otpor.

Imao je Real više loptu u posedu, ali je "žuta podmornica" imala svojih prilika i uspela da povede već u 12. minutu. Čudna situacija je bila posredi, gol je prvo priznat, zatim je pomoćni sudija digao zastavicu za ofsajd, a na kraju je VAR prelomio u korist domaćina i doveo ih u prednost.

Strelac je bio Đerar Moreno, dobro je ispratio kontra-napad svog tima i odbitak poslao iza leđa Tiboa Kurtoe.

Nastavio je gost sa jalovim napadima, kružio oko bloka rivala, ali nije uspeo da ga "probuši" i izjednači sve do nadoknade prvog poluvremena. Geret Bejl je postigao pogodak za svoj tim, završio odličnu akciju svog tima u kojoj je bitnu ulogu odigrao i Luka Jović koji je maestralno uposlio Danija Karvahala, asistenta za 1:1.

U drugom poluvremenu igrala se egal utakmica, Viljareal nije dopuštao lake šanse protivniku, bio je još ravnopravniji rival, a na kraju je uspeo da dođe i do nove prednosti.

Bio je 74. minut kada je Moi Gomez postigao drugi gol za svoj tim, iskoristio je pas Havija Ontiverosa i iz srca peterca poslao loptu u praznu mrežu.

Ipak, njegova ekipa nije uspela da sačuva taj rezultat, Bejl im je presudio u 86. minutu i obezbedio bod Realu. Luka Modrić koji je u 68. minutu zamenio imenjaka Jovića uputio mu je pas na ivicu kaznenog prostora, ovaj je uneo loptu unutra i snažnim udarcem savladao golmana Andresa Fernandeza.

Ovo je Madriđanima drugi remi u nizu, u prošlom kolu nisu uspeli da pobede Valjadolid, a sada su uspeli da se izvuku i odnesu makar deo plena natrag u prestonicu. Oni su sada na petom mestu, imaju pet bodova, a čini se da je od ovoga najviše profitirao Atletiko Madrid, koji se dodatno odmakao gradskom rivalu.

Viljareal je na 16. mestu, imaju dva boda i čini se da će ove sezone biti bolji nego što su to bili prošle.

Sve rezultate i tabelu Primere možete pogledati ovde.