PRIMERA: "Jorgandžije" znaju da slave

U poslednjoj utakmici prvog kola Primere, Atletiko je u Madridu pobijedio Sporting - 4:0.

PRIMERA: "Jorgandžije" znaju da slave Izvor: MONDO

"Jorgandžije" su samo tri dana ranije trijumfovale u Superkupu Evrope, savladavši Inter - 2:0. Pehar donijet iz Monaka iznijeli su na teren Visente Kalderona prije početka meča sa gostima iz Hihona i uspjeh proslavili sa navijačima.

Slavlje je nastavljeno i tokom utakmice. "Jorgandžije" su častile navijače sa četiri lopte u mreži Sportinga. Strijelci su bili Hurado, Forlan dva puta i Simao Sabrosa.

Već u 11. minutu tim Kikea Sančeza Floresa je poveo.

Izveo je korner, lopta je iz gužve pred golom krenula ka ivici šesnaesterca, do nje je stigao Raul Garsija i samo je ćušnuo do Hoze Manuela Hurada, koji je opalio sa 20-ak metara i smjestio je u mrežu.

Taman kada se Sporting oslobodio pritiska i počeo opasno da prijeti sjajnom mladom golmanu Davidu De Gei, uslijedio je novi šok.

Kun Aguero je napravio dar mar u gostujućoj odbrani, kao što je svojevremeno to činio njegov tast (Dijego Armando Maradona), a onda se lopta od njega odbila do usamljenog Dijega Forlana. Najbolji igrač minulog Mundijala izvršio je rutinsku egzekuciju iz neposredne blizine - 39. minut.

Urugvajac se drugi put upisao u strijelce u 63. minutu. Ponovo je bio realizaor lijepe akcije koju je započeo Aguero, a nastavio i Forlanu asistirao Hoze Antonio Rejes.

Tačku na premijernu pobjedu u Primeri vlasnika trofeja Lige Evrope i Superkupa Evrope stavio je "rezervista" Simao Sabrosa odličnim udarcem sa 18 metara u 93. minutu.

Otkako se Sporting vratio u Primeru nije uspio da savlada Atletiko, koji je u poslednjih pet utakmica pobijedio rivala iz Hihona čak četiri puta, uz jedan remi.