Real "kroz iglene uši" do boda protiv Briža

Po ko zna koji put je kapiten Reala bio tu kada njegovom timu nije išlo, Belgijanci će imati za čime da žale.

Real Madrid je bio na koljenima, na putu da zabilježi i drugi poraz u isto toliko mečeva u Ligi šampiona, ali ih je na put do remija i spasavanja obraza ponovo pogurao kapiten Serhio Ramos!

REAL MADRID - KLUB BRIŽ 2:2 (0:2)
/Ramos 55, Kazemiro 85 - Denis 9, 39/

Početak je bio iz snova za goste iz Belgije! Emanuel Denis je već u 9. minutu iskoristio traljavast odbrane Madriđana i zatresao mrežu domaćih, ali se na potvrdu pogotka dugo čekalo.

Čak su dvije situacije iz tog napada bile sumnjive, došlo je do provjere u VAR sobi, ali ne i promjene - Briž je poveo!

Ekipa Zinedina Zidana je pokušavala da se što prije vrati u meč, ali je uglavnom sve to bilo jalovo. Briž se branio niskim blokom, čekao svoju priliku da iskoristi neopreznost ofanzivnog domaćina i to su i dočekali.

Igrao se 39. minut kada je Luka Modrić lako "prodao" jedno dodavanje na sredini terena, Belgijanci su krenuli u kontru, koju Denis uspijeva da uspješno završi uprkos tome što je sam sebe spotaknuo u završnici napada.

Otišli su gosti sa dva gola prednosti na pauzu, ali im u nastavku to nije bila dovoljna "zaliha" da bi uzeli "skalp" gigantu. Areola je zbog povrede zamijenio Tiba Kurtou, Marselo je ušao umjesto Nača Fernandesa, ali je Serhio Ramos bio taj koji je po ko zna koji put povukao svoj tim naprijed.

Postigao je gol u 55. minutu i tada je krenuo pravi pritisak Reala. Briž je polako hvatala panika, ređali su se žuti kartoni, domaći su "stezali obruč", dok on nije "pukao" u 84. minutu.

Rud Former je dobio drugi žuti karton i to samo šest minuta nakon prvog, da bi iz rezultirajućeg slobodnog udarca stigao i gol za izjednačenje.

Toni Kros je centrirao, a Kazemiro je nadvisio svog čuvara u skoku i poslao loptu u mrežu za 2:2. Real je spasao obraz, ali teško da će njihovi navijači mariti zbog toga.

Njihov tim ima samo jedan bod posle dva odigrana meča i još jednom su u novoj sezoni pokazali mnogo mana. Prvo mjesto im već sada djeluje daleko, ali teško da će Briž i Galatasaraj do kraja moći da ugroze Realovo mjesto u osmini finala narednog proleća.

Za to vrijeme je uzbudljivo bilo i u Milanu, gdje je Atalanta na "San Siru" ugostila Šahtjor. Ponovo će klub iz Bergama biti razočaran. Imali su jedanaesterac koji nisu iskoristili pri rezultatu 0:0, imali su i prednost od sredine prvog poluvremena, ali im to nije bilo dovoljno.

Moraeš je u finišu prvog poluvremena odgovorio na gol Duvana Zapate, da mi Solomon u petom minutu nadoknade doneo konačni trijumf Ukrajincima!