Džej častio Arsenal - opasna zona na sedam bodova od "tobdžija"

Tek po dva udarca u okvir gola viđena su ovog popodneva na "Turf muru", ali mnogo bliži pobedi bio je Barnli.

Barnli - Arsenal 0:0 Premijer liga 25. kolo Izvor: Alex Livesey /Allsport/Guliver

Epilog fotografije iznad - nije lopta u mreži!

Džej Rodrigez je u 79. minutu imao šansu utakmice kada je sa četiri metra pogodio prečku, lopta se odbila od linije i nije završila iza leđa Bernda Lena, tako da je Barnli propustio šansu da dobije Arsenal u utakmici u kojoj su bili bolji rival...

BARNLI - ARSENAL 0:0

"Turf mur" je poskočio deset minuta pre kraja kako bi proslavio pogodak Rodrigeza, međutim ni uređaj na ruci sudije Krisa Kavanaga nije govorio da je lopta prešla liniju, pala je tačno na nju.

Arsenal nije stvorio ni blizu tako opasnu šansu, premda su imali dva udarca na gol Nika Poupa, ali još jednom su se javili problemi u njihovoj kreaciji pošto je Mesut Ozil bio nevidljiv, dok su nedovoljan doprinos pružili Obamejang i Lakazet, dok se isto ne može zameriti mladom Martineliju.

Bio je to četvrti uzastopni "iks" ekipe Mikela Artete, koja tako ostaje na desetom mestu na tabeli sa samo sedam bodova više od Vest Hema, koji je prvi tim "ispod crte".

Još jedna loša vest za Arsenal je i povreda Bukaja Sake, tako da je Granit Džaka morao na "levog beka".