Juve se ponudio, Lacio prihvatio poklon: "Kuva" u borbi za "skudeto"!

"Nebesko-plavi" gostujućim trijumfom protiv Parme prišli na bod zaostatka za liderom i aktuelnim šampionom Juventusom.

Parma - Lacio 0:1 Serija A 23. kolo Izvor: Guliver/Getty Images/Marco Rosi

Juventus se ponudio - Lacio objeručke prihvatio poklon!

Gostujućom pobjedom protiv Parme 1:0 (1:0), ekipa Simonea Inzagija "zakuvala" je borbu za "skudeto" u Seriji A, s obzirom da sada zaostaje samo bod za "starom damom".

PARMA - LACIO 0:1 (0:1)

Iako silno oslabljeni neigranjem povrijeđenih kapitena Senada Lulića i Bastosa, te suspendovanih Sergeja Milinkovića-Savića i Stefana Radua, "nebesko-plavi" uspjeli su da zabilježe veoma bitan trijumf, sedmi uzastopni u duelima sa Parmom, te se tako ravnopravno uključe u borbu za "skudeto".

Lacio je bio bolji većim dijelom meča, te zasluženo stigao do vođstva u finišu prvog poluvremena, tačnije u 41. minutu.

Gužvu u šesnaestercu Parme iskoristio je Felipe Kaisedo, koji je prihvatio jedan "odbijanac" i pogodio mrežu domaćih. Tražili su iz Parme reakciju iz VAR sobe, smatrajući da je Ćiro Imobile igrao rukom prilikom prosljeđivanja lopte napadaču Lacija, ali je gol ipak priznat.

Krenula je Parma u nastavku znatno ofanzivnije, prijetili su domaći i nastojali da dođu do izjednačenja, a odbrana Lacija bila je na velikom ispitu. I položila ga.

Tvrdom igrom u odbrani gosti su uspjeli da sačuvaju minimalnu prednost, te tako zabilježe 16. ovosezonsko slavlje.

Lacio je odradio svoj dio posla, ostaje nam da vidimo da li će isto učiniti i Inter, koji će večeras od 20.45 imati mnogo teži posao od Rimljana, s obzirom da igra protiv gradskog rivala Milana veliki "Derbi dela Madonina".