Zašto, Nenade? Tomović poklonio bod, Sasuolo uzeo sva tri!

Srpski defanzivac skrivio jedanaesterac iz kojeg su gosti stigli do izjednačenja, a u 90. minutu i do potpunog preokreta u Ferari.

Serija A 23 kolo SPAL - Sasuolo 1-2 Izvor: Alessandro Sabattini/Getty Images Europe

SPAL je i nakon nepotpunog 23. kola "zakovan" za dno tabele Serije A.

Bodove iz Ferare u nedjelju je odnio Sasusolo i to pogotkom Žeremija Boge za pobjedu 2:1 u 90. minutu utakmice.

Veznjak iz Obale Slonovače najzaslužniji je za potpuni preokret Sasuola na stadionu Paolo Maca, ali dobar dio krivice snosi i srpski defanzivac Nenad Tomović.

Vodio je SPAL pogotkom Kevina Bonifacija sve do 65. minuta, a onda je Tomović startovao nepromišljeno u svom šesnaestercu i oborio Bogu.

Izvor: Alessandro Sabattini/Getty Images Europe

Sudija je opravdano pokazao na bijelu tačku, a strijelac iz penala bio je Kaputo.

Samo minut kasnije SPAL je pogodio stativu, međutim, to je bilo sve od ekipe iz Ferare i Sasuolo je u nastavku u potpunosti preuzeo inicijativu.

Opsada gola SPAL-a trajala je do posljednjeg minuta, a onda je na scenu ponovo stupio Boga.

Fudbaler Sasuola odlično je utrčao u šesnaesterac na dodavanje Berardija i lijepim pogotkom glavom za 2:1 donio svojoj ekipi tri boda.

Poslije tri pobjede i remija u posljednja četiri meča Sasuolo sada zaostaje samo bod za Napolijem, koji je na 11. mjestu sa 30 bodova i utakmicom manje.