Ta "luda glava" Valeri Božinov: Nije ni debitovao, već dobio crveni!

Bugarski veteran ponovo je u centru pažnje.

Valeri Božinov crveni karton Peskara Izvor: MN PRESS

Valeri Božinov ne prestaje da iznenađuje. "Luda glava" bugarskog fudbala ponovo je u centru pažnje.

On je uspio da na utakmici Serije B zaradi isključenje i prije nego što je dobio priliku da debituje u dresu Peskare.

Nekadašnji napadač Partizana je nedavno potpisao ugovor sa članom druge italijanske lige, i to nakon epizode bugarskoj Botev Vraci.

Božinov je na meču protiv Krotonea bio isključen već u 27. minutu meča, pošto je sa klupe za rezervne igrače vrijeđao glavnog sudiju.

On je odmah dobio crveni karton, a ovo "motivisanje" nije pomoglo njegovom timu. Peskara je u tom trenutku gubila 1:0, ali su u narednih osam minuta primili još dva gola, prije nego što je meč završen 4:1 u korist Krotonea.

Božinov je do sada nastupao za 15 različitih klubova, među kojima su Juventus, Mančester siti, Parma, Fiorentina, Sporting Lisabon, Leće, Verona, Levski, a na kratko je bio i igrač Rijeke.

Za Partizan je nastupio 67 i postigao 25 golova, što je njegov najbolji golgeterski učinak u nekom klubu.

Ipak, na debi u 16. klubu u karijeri će morati još malo da pričeka...