Kostić opet "šefovao", Ajntraht želi kao prošle godine

Nisu Nijemci slavili, ali nisu ni morali.

Liga Evrope Salcburg - Ajntraht 2-2 Izvor: Guliver/Getty Images/Sebastian Widmann, Sebastian Widmann/Bongarts

Ajntraht je svoj meč igrao nešto manje od 24 sata kasnije nego što je bilo predviđeno, ali ono što su svi očekivali da se desi na kraju je i došlo na red. Dovršili su posao i zaustavili Salcburg u šesnaestini finala Lige Evrope.

SALCBURG - AJNTRAHT 2:2 (1:1), prvi meč 1:4
/Ulmer 10, Onguen 72 - Silva 30, 83/

Ajntraht je na krilima Filipa Kostića ostvario plasman u narednu rundu i nagovijestio da će ovog proljeća pokušati da makar ponovo ono iz 2019, kada su stigli do polufinala Lige Evrope.

Tada je u centru pažnje bio Luka Jović, a sada to nastavlja da biva Kragujevčanin. On je ponovo "tutnjio" lijevim bokom, "namjestivši" oba pogotka za Andrea Silvu.

Prvi je bio precizan centaršut na glavu Portugalca, da bi u drugoj situaciji predao loptu napadaču koji potom sa distance uspjeva da postavi konačan rezultat.

U oba navrata je Ajntraht izjednačio, pošto je Salcburg dva puta stizao do prednosti. Prvo preko Ulmera, koji je u 10. minutu dao kakvu takvu nadu da bi Austrijanci mogli da stignu do neophodnih 3:0 i prolaz dalje, ali već poslije dvadesetak minuta je postalo jasno da od toga nema ništa, uprkos tome što je i Onguen tresao mrežu gostiju.

Onih 4:1 iz Frankfurta, kada je Kostić bio strijelac četvrtog pogotka, bilo je sasvim dovoljno, pa će Ajntraht biti ekipa koja će se susresti sa Bazelom.

To je bila jedina nepoznanica poslije žrijeba Lige Evrope, ali Kostić i ekipa nisu dali mnogo razloga za dvoumljenje.