LIGA NACIJA: Moglo je bolje, ali i gore – "Zmajevi" ponovo sa Italijom! | MONDOBA

  • Izdanje: Potvrdi
Čitaoci reporteri

ČITAOCI REPORTERI

Videli ste nešto zanimljivo?

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne smije biti više od 25 MB.

Poruka uspješno poslata

Hvala što ste poslali vijest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

Fudbal

LIGA NACIJA: Moglo je bolje, ali i gore – "Zmajevi" ponovo sa Italijom!

Poznati rivali reprezentacije BIH u Ligi nacija.

Izvor: Anadolija/Haris Badžić

Selekcija BIH dobila je "drugu šansu“ za plasman na EURO kroz Ligu nacija, a ukoliko ne uspije da se kvalifikuje za Mundijal 2022. kroz kvalifikacije, posljednja prilika biće ponovo kroz Ligu nacija.

U utorak je održan žrijeb drugog izdanja ovog takmičenja nakon kojeg su poznati protivnici selekcije Dušana Bajevića.

Moglo je i bolje, ali moglo je i puno gore, pa se  može reći da su "zmajevi“ imali malo sreće i u Grupi 1 Lige nacija takmičiće se sa Poljskom, italijom i Holandijom.

Selekcija BIH ponovo je dobila "azure“ sa kojima je igrala i u kvalifikacijama za EURO, a tu su i Holanđani, ali izbjegla je pobjednika Lige nacija Portugal, svjetskog šampiona – selekciju Francuske, ali i Englesku, Španiju, Belgiju, Njemačku, pa i svjetskog vicešampiona, selekciju Hrvatske.

Iz prvog šešira "zmajevi“ su mogli izvući Portugal, Holandiju, Englesku i Švajcarsku, iz drugog. U drugoj Belgija, Francuska, Španija i Italija, a iz  četvrtog Hrvatsku, Njemačku, Poljsku i Island.

Liga nacija kreće početkom septembra ove godine (3-5.), a preostali terminu su 6-8. septembra, 8-10. oktorbra, 11-13. oktobra, 12- 14. novembra i 15-17. novembra ove godine.

Završni turnir četiri najbolje reprezentacije lige A, igraće se od 2. do 6. juna 2021. u jednoj od četiri zemlje koje će izboriti "fajnal-for".

Prvoplasirane ekipe iz grupa preostale tri lige  obezbijediće plasman u Ligu A, B i C, dok će posljednjeplasirane ekipe iz svih grupa u niži rang.

Titulu brani Portugal koji je u finalu pobijedio Holandiju sa 1:0. U susretu za treće mjesto Engleska je savladala Švajcarsku nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca (6:5).

LIGA A

Grupa 1: Poljska, BiH, Italija, Holandija

Grupa 2: Island, Danska, Belgija, Engleska

Grupa 3: Hrvatska,Švedska, Francuska, Portugal

Grupa 4: Njemačka, Ukrajina, Španija, Švajcarska

LIGA B

Grupa 1: Rumunija, Sjeverna Irska, Norveška, Austrija

Grupa 2: Izrael, Slovačka, Škotska, Češka

Grupa 3: Mađarska, Turska, Srbija, Rusija

Grupa 4: Bugarska, Republika Irska, Finska, Vels

LIGA C

Grupa 1: Azerbejdžan, Luksemburg, Kipar, Crna Gora

Grupa 2: Jermenija, Estonija, Sjeverna Makedonija, Gruzija

Grupa 3: Moldavija, Slovenija, Kosovo, Grčka

Grupa 4: Kazahstan, Litvanija, Bjelorusija, Albanija

LIGA D

Grupa 1: Farska ostrava, Letonija, Androa, Malta

Grupa 2: Gibraltar, Lihtenštajn, San Marino

Komentari 0

Vaš komentar je proslijeđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspjelo.

Nevalidna CAPTCHA

NAJNOVIJE

Kolumna - Nebojša Šatara

Navijači

MONDO Tim kola

FK BORAC

RK BORAC