Herta na balkanski pogon – Grujić strijelac u remiju sa Lajpcigom

Herta nastavlja da osvaja bodove, a igrači sa naših prostora da zabijaju. Ovoga puta pogodio je Marko Grujić.

Bundesliga Lajpcig - Herta 2-2 Marko Grujić strijelac Izvor: Alexander Hassenstein/Pool Getty Images

Nakon dva gola Vedada ibiševića na dva meča, red je bio i da se Marko Grujić upiše u strijelce.

Upravo to uradio je srpski reprezentativac i lijepim pogotkom načeo u srijedu Lajpcig, koji je uspio potom da preokrene, a onda i ispusti pobjedu protiv gostiju iz Berlina.

Lajpcig i Herta remizirali su 2:2 u rezultatski zanimljivoj, ali ne pretjerano atraktivnoj utakmici 28. kola Bundeslige koju su obilježili pogodak Grujića, katastrofalna greška golmana Herte i penal za izjednačenje.

Sve je počelo u desetom minutu kada se Grujić odlično snašao u gužvi i vanjskim dijelom stopala sa peterca poslao loptu u mrežu za vođstvo Herte 0:1.

Nije bilo pretjerano lijepih akcija, pa su prekidi bili šansa za pogotke, a to je iskoristio Klosterman da u 24. minutu izjednači poslije kornera.

Lajpcig je u drugom poluvremenu stigao do potpunog preokreta, i to sa desetoricom!

Halstenberg je zaradio drugi žuti karton i isključenje, ali su domaći poveli 2:1 zahvaljujući bizarnom pogotku Patrika Šika, ili bolje rečeno katastrofalnoj grešci Runea Jarštajna.

Golman Herte već je odbranio pokušaj Šika, a onda odbijenu loptu zakačio rukom i poslao je u svoju mrežu.

Nije to bio kraj uzbuđenjima, jer se Herta nije predavalane želeći da prekine seriju od četiri utakmcie bez poraza.

Do pete utakmice bez poraza, ujedno i pete bez poraza u gostima ekipa iz Berlina stigla je osam minuta prije kraja sa bijele tačke.

Ademola Lukman skrivio je jedanaesterac, a Kžištof Pjontek bio precizan za konačnih 2:2 i veliki bod na Red Bul Areni.