PREMIJER: Asistencije Milijaša i Žigića

Milijaševi "vukovi" izgubili na Old Trafordu golom u 93. minutu, dok je Žigićev Birmingem od 0:2 stigao do 2:2.

PREMIJER: Asistencije Milijaša i Žigića Izvor: MONDO

Nikola Žigić i Nenad Milijaš asistirali su kod golova u remiju Birmingema sa Vest Hemom - 2:2 i porazu Vulvsa na Old Trafordu - 1:2.

Mančester junajted drži korak zahvaljujući Ji-Sung Parku.

Bez nekoliko prvotimaca, među kojima je i povrijeđeni Nani, do pobjede protiv Vulvsa došao je u 93. minutu poslije solo prodora i šuta 29-godišnjeg Korejca, kome je to bio drugi gol na meču.

Park je doveo "crvene đavole" u vođstvo u posljednjim trenucima prvog poluvremena, ali je Ebenks-Blejk izjednačio u 66. minutu, prilikom prvog kontakta sa loptom po ulasku u igru dva minuta ranije. Njega je uposlio Nenad Milijaš.

Tako je Mančester junajted nastavio seriju pobjeda nad "vukovima", stigao je do šeste uzastopne, uključujući i nedavnu u Karling kupu (3:2) kada su, doduše, igrali sa gotovo rezervnim sastavima.

Sada se nalazi na dva koraka od lidera Čelsija, koji će u nedjelju imati priliku da ponovo poveća razliku, ukoliko osvoji plijen u Liverpulu.

Takođe, i Arsenal bi mogao da se izjednači "crvenim đavolima", jer dočekuje Njukasl.

Poslije dve godine među starterima Junajteda našao se i Oven Hargrivs (imao problem sa koljenom), ali je na terenu proveo samo šest minuta, jer je, prema izvještajima iz Engleske, istegao mišić.

"Fenjeraš" Vest Hem je vodio na gostovanju Birmingemu 2:0, ali je domaćin stigao do remija.

Da se Birmingem neće predati nagovijestio je Džerom u 64. minutu pošto mu je loptu glavom "spustio" Nikola Žigić. Kasnije je Ridžvel izjednačio - 2:2.

Žigić i Nemanja Vidić (Mančester junajted) odigrali su svih 90 minuta, dok je Milijaš zamijenjen u 77.

Bolton je vodio protiv Totenhema sa 3:0, gosti zaprijetili, a Martin Petrov u poslednjem minutu postavio konačnih 4:2.

Pet od šest golova "palo" je u sjajnom drugom poluvremenu.

Bolton je nagrađen za napadački fudbal, šest dana pošto je na istom stadionu nezasluženo izgubio od Liverpula, dok je Totenhem doživio drugi uzastopni poraz u prvenstvu.

Tim Harija Rednapa očigledno plaća danak "potrošnji" u evropskim utakmicama, pa poslije spektakla u duelu sa Interom (3:1) nije ličio na sebe sve do posljednjih dvadesetak minuta.

Tome je svakako doprinelo neigranje povrijeđenog Rafaela Van der Varta, kojeg Niko Kranjčar nije uspio da odmijeni na pravi način.

Junak Boltonove pobjede bio je veteran Kevin Dejvis, sa dva gola i jednom asistencijom.

U sedam nedjeljnih utakmica 11. kola Premijer lige mreže su se tresle 24 puta, odnosno 3,43 puta po meču.