BUNDES: Frajburg okončao seriju Majnca

Majnc prvi put poražen na gostovanju, Lam spasao Bajern u Menhengladbahu, Hamburg slavio protiv Hofenhajma, Nirnberg i Ajntraht sigurni u 11. kolu Bundeslige.

BUNDES: Frajburg okončao seriju Majnca Izvor: MONDO

Majnc je polako posustaje. Najprijatnje iznenađenje Bundeslige prvi put se sa gostovanja vraća bez bodova. Majnc je do ovog kola na četiri utakmice u gostima zabilježio sve pobede, a seriju je prekinuo Frajburg – 1:0.

Pobjednika je odlučio Senegalac Papis Demba Sise iskoristivši penal u 64. minutu. Frajburg sa nova tri boda ostaje u trci za visok plaman i izlazak u Evropu naredne sezone. Majnc je pružio novu priliku Borusiji iz Dortmunda da se još više odlijepi na vrhu tabele. "Milioneri" imaju bod prednosti, a svoj meč 11. kola igraju u nedjelju u Hanoveru.

Samo šest minuta je nedostajalo Borusiji iz Menhengladbaha da šokira Bajern – 3:3. Bavarci su poslije 45 minuta igre vodili sa 2:1, ali je domaćin za samo četiri minuta uspio da preokrene rezulatat. Borusija je vodila sa 3:2 sve do finiša meča kada je Filip Lam obezbijedio bod šampionu Njemačke. Utakmica na "Borusija-Parku" bila je jedina u kojoj domaćin nije trijumfovao.

Ubjedljivi su bili Nirnberg i Ajntraht. Obje ekipe slavile su identične pobjede – 3:1. Ajntarht je nadigrao Volfsburg, dok je Nirnberg bio bolji od Klena. Tim iz Frankfurta izbio je na treće mjesto.

Sejad Salihović je golom iz penala doveo Hofenhajm u vođstvo na gostovanju u Hamburgu, ali je HSV na kraju pobijedio sa 2:1. Hajko Vesterman je izjednačio u 45. minutu, a pobjedu domaćinu obezbijedio je Mladen Petrić u 83. minutu.