PREMIJER: Birmingem izgubio, Žigić asistirao

U utorak su odigrane dvije utakmice 12. kola Premijer lige. Igrao je i Nikola Žigić i bio asistent.

PREMIJER: Birmingem izgubio, Žigić asistirao Izvor: MONDO

Ipak, njegov Birmingem doživio je poraz na gostovanju protiv Stouka (2:3), u utakmici koja je obilovala uzbuđenjima u posljednjih 20 minuta.

Domaćin je poveo preko Roberta Huta u 44. minutu. Rezultat 1:0 bio je aktivan sve do 72. minuta kada je Jamajčanin Rikardo Fuler povećao prednost Stouka.

Ali, za samo dva minuta Birmingem je uspio da izjednači. Prvo je srpski reprezentativac asistirao Fehiju za 1:2, da bi već u 74. Džerom poravnao na 2:2.

Stouk je uspio da se oporavi od šoka i da preko Dina Vejtheda stigen do sva tri boda u 85. minutu. Žigić je bio starter.

Birmingem je pao za jednu poziciju i sada je 16, a na tabeli ga je prestigao upravo njegov posljednji rival, koji ima bod više - 13.

Totenhem i Sanderlend igrali su neriješeno 1:1. Meč na Vajt Hart Lejnu odlučen je za samo 120 sekundi. Rafael van der Vart doveo je "pijevce" do prednosti u 65. minutu, da bi već u 67. Asamoa Gijan postavio konačan rezultat.

Obe ekipe imaju po 16 bodova i nalaze se šestom mjestu.