KUP BiH: "Vukovi" sa penala do polufinala

Sloboda i Olimpik su poslije 180 minuta odigrali 2:2 (po 1:1), ali je više sreće sa penal-ruleta imao sarajevski tim i prošao u polufinale Kupa Bosne i Hercegovine. Željo rutinski.

KUP BiH: "Vukovi" sa penala do polufinala Izvor: MONDO

Tuzlanski tim je poslije 1:1 iz prvog susreta sa Olimpikom upropastio dobru priliku da se pred svojim navijačima domogne plasmana među četiri najbolja tima najmasovnijeg takmičenja u BiH.

Trener Slobode Denis Sadiković najavio je opreznu igru, ali i pobjedu, a uslijedio je "hladan tuš" već u 3. minutu utakmice na "Tušnju". Gosti iz Sarajeva stigli su do prednosti golom Tijaga.

Sve do samog finiša prvog dijela, "vukovi" su čvrsto držali vođstvo, ali je Muamer Zoletić vratio stvari na početak u 45. minutu.

U nastavku se bitka vodila uglavnom po sredini zbog jake kiše i natopljenog terena, pa je rezultat ostao nepromijenjen.

Pristupilo se izvođenju jedanaesteraca u kojima je uspješniji bio Olimpik rezultatom 7:6.
PENALI: Durak 1:2, Gavarić 2:2, Alimanović 2:3, Mujić 3:3, Subašić 3:4, Zoletić 4:4, Velagić 4:5, Aleksić 5:5, Ješe 5:6, Jogunčić 6:6, Suljević 6:7, Efendić promašio.

Rezervni sastav Željezničara je i u Mostaru potvrdio klasu protiv Branitelja (3:0) i ukupnim rezultatom 9:0 plasirao se u polufinale Kupa BiH.

Haris Bešlija je u 7. minutu načeo člana Prve lige Federacije BiH, a novu pobjedu ekipi Amara Osima, ako je iko sumnjao u nju, osigurao je Omar Baljić početkom drugog poluvremena.

Do kraja je još Goran Perak zatresao mrežu domaćina za konačnih 3:0.

Ostali četvrtfinalni mečevi igraju se u 17 časova, a derbi između Širokog Brijega i Sarajeva možete pogledati u direktnom prenosu na BHT 1.