SERIJA A: Parma konačno pobijedila!

Golom Božinova Parma savladala Sampdoriju i zabilježila tek drugu pobjedu, prvu nakon trijumfa protiv Breše na početku sezone.

SERIJA A: Parma konačno pobijedila! Izvor: MONDO

Parma je na startu nove sezone pobijedila Brešu na svom stadionu sa 2:0, a onda je ekipi sa "Tardinija" bilo potrebno čak 10 kola da bi u jednoj utakmici ponovo upisala tri boda.

Ne samo da su izabranici Marina Paskvalea uspjeli da zabilježe drugu pobjedu, već su sa posljednjeg mjesta "skočili" na poziciju broj 15. "Fenjer" je sada u rukama Barija.

Sve je izgledalo da će Parma zabilježiti šesti, a Sampdorija sedmi remi u sezoni... Da ne bude tako pobrinuo se Valeri Božinov, golom šest minuta prije kraja posljednje utakmice 11. kola.

Sampdorija je ispustila priliku da uhvati priključak za vodećim ekipama, odnosno onim timovima koji se nalaze na pozicijama koje na kraju sezone donose plasman u Evropu. Najbolju šansu gosti su propustili na početku drugog poluvremena kada je Đampaolo Pacini pogodio prečku.

Đenovljanima je ovo bio tek drugi poraz u sezoni, poslije kojeg je Inter ostao jedini tim koji je samo jednom poražen napuštao teren. U 11. kolu došlo je do promjene na vrhu tabele. Milan je zasjeo na čelo tabele, gdje se do ovog kola nalazi Lacio.