PREMIJER BIH: Borac jesenji šampion (FOTO)

Fudbaleri Borca u derbiju 14. kola Premijer lige BiH savladali Željezničar 1-0 i osvojili titulu jesenjeg šampiona.

PREMIJER BIH: Borac jesenji šampion (FOTO) Izvor: MONDO

Fudbaleri banjalučkog Borca obezbijedili su titulu jesenjeg šampiona Premijer lige BiH.

Borac kolo prije kraja ima čak osam bodova više od Sarajeva i Željezničara.

Borcu je u derbiju protiv Željezničara trebao minimum bod da dođe do titule, a osvojili su sva tri. Borac je tako prekinuo niz od čak šest utakmica bez pobjede protiv ekipe Amara Osima. Banjalučani su bolje otvorili meč, što im se isplatilo u 15. minutu. Duško Stajić je petom dodao loptu do Darka Maletića, koji je prošao kroz odbranu Željezničara i savladao golmana Šehića. Pokazalo se da je to bio odlučujući momenat meča.

U nastavku nije bilo puno velikih prilika ni na jednoj strani.Do kraja prvog poluvremena Borac je preko Nikolića priprijetio, ali nije bilo gola. Željezničar je odlučnije krenuo u drugom dijelu. Najbolju priliku imao je Ćulum, ali je njegov šut glavom zaustavio golman domaćih Asmir Avdukić.Do kraja Borac je čuvao vođstvo, a gosti nisu imali snage da dođu do izjednačenja. Na kraju slavlje navijača i igrača Borca.

POGLEDAJTE FOTOGALERIJU!

" Moram pohvaliiti momke i navijače, koji su nas nosili tokom cijele sezone. Zaista danas nije bilo lako. dali smo na vrijeme taj prvi gol i do kraja čuvali rezultat. Još jednom želim svima da se zahvalim na ovom velikom rezultatu", rekao je poslije meča trener Borca Vlado Jagodić, čija ekipa u posljednjem kolu gostuje u Trebinju.

" Čestitam Borcu na jesenjoj titulu. Svojim igrama tokom cijele sezonu su zaslužili da budu prvi", rekao je trener Željezničara Amar Osim.

U ostalim mečevima, koji su igrani u subotu Sloboda je rutinski savladala Čelik 2:0.

Prava drama viđena je na Koševu. Drina je u 89. minutu preko Obradovića povela i imala tri boda u džepu, međutim Sarajevo je bukvalno u posljednnim trenucima meča preko Jahovića uspjelo da izjednači.

Trener Sarajlija Mirza Varešanović potvrdio je da će nakon posljednje utakmice ove jeseni sa Veležom napustiti klub.

"Razočaran sam odnosom publike koje je bila na 'Koševu' i koja je navijala protiv svog kluba. Izgleda da u našem društvu samo istina ne prolazi, jer smo mi svi zajedno samo rekli istinu, a ovako nam se vratilo".

"Bilo je teško sjediti na klupi, a ne mogu ni zamisliti kako je bilo igračima tokom ovih 90 minuta kada su im njihovi navijači zviždali. Odlazim nakon Veleža, otišao bih i davno prije, ali nisam htio napustiti igrače, kao što su ih mnogi napustili", rekao je Varešanović.

Travnik je u Prijedoru takođe pogotkom u finišu meča došao do boda.

Leotar je u banovićima kod Budućnosti vodio poslije prvih 45. minuta, ali je domaćin spio da prekorene rezultat i dođe do važnih bodova.