BUNDES: Kajzer i Šalke se vratili, Džeko strijelac

Kajzerslautern gubio je kod kuće sa 3:0, a Šalke u gostima 2:0. Ipak, nijedan tim nije izgubio. Izgubio jeste Keln i to kako!

BUNDES: Kajzer i Šalke se vratili, Džeko strijelac Izvor: MONDO

U derbiju začelja Bundeslige, Borusija iz Menhengladba je raznijela Keln kao gost - 0:4!

Bila je to tek druga pobjeda zeleno-crnih u 12 kola Bundeslige, a prva od drugog kola i 29. avgusta. Tada je Borusija takođe kao gost, takođe ubjedljivo, pobijedila Bajer u Leverkuzenu (3:6).

"Jarčeve", koji od danas drže fenjer u Njemačkoj, načeo je Argentinac Raul Bobadilja u 51. minutu, a isti igrač dokusurio je domaćina u prvom minutu nadoknade. U međuvremenu, upisali su se Amerikanac Majkl Bredli (70) i Belgijanac Igor De Kamargo (82).

Keln je ostao samo sa jednom pobjedom od starta šampionata, a Borusija bi uskoro mogla da pobijedi kod kuće i tako prestane da bude jedini tim koji nikoga nije pobijedio na svom stadionu.

Probuđene "švabe", poslije demoliranja Verdera na svom terenu prije sedam dana (6:0), krenule su u rastavljanje ekipe Kajzerslauterna u gostima. U 50. minutu, poslije golova Artura Boke, Klaudemira Džeronima Kakaua i Kristijana Bentnera sa penala, bilo je 0:3 na Fric-Valter Štadionu.

Na kraju, bilo je 3:3.

Bugarin Ilijan Mitjanski dao je nadu domaćinu u 58. minutu, a potom su za 120 sekundi, Hrvat Ivo Iličević i Matijas Abel poravnali skor i obezbijedili bod Kajzerslauternu.

Nešto manje ubjedljivo vođstvo, ali na svom terenu, imao je Volfsburg. "Vukovi" su već u 33. minutu, golovima Edinalda Batiste Libanija poznatijeg kao Grafite i Edina Džeke, vodili sa 2:0, ali...

Kada je u 79. minutu Aškan Dedžagah isključen, Volfsburg je čak strijepio i za pobjedu, jer su u međuvremenu Šalkeu izjednačenje donijeli Eduardo Gončalves de Oliveira Edu (39) i Klas-Jan Huntelar (75). Ostalo je 2:2, tako da je Šalke nekako ostao neporažen, nakon što je prošlog vikenda ostvario prvu pobjedu kod kuće i pobijedio Sent Pauli sa 3:0.

Bajer iz Leverkuzena, golom Brazilca Renata Augusta u 81. minuta, dobio je u Sent Pauliju sa 1:0 i tako se bar na neko vrijeme izjednačio sa Majncom na drugom mjestu.

Oba tima imaju po sedam bodova manje od lidera, Borusije iz Dortmunda.

Majnc se poslije sedam odigranih kola nalazio na čelu tabele sa maksimalnim 21 bodom, ali je onda serija od četiri poraza iz pet utakmica počela da vraća ovaj "mali" tim na realnije pozicije.

Poslije Hamburga (1:0) i Dortmunda (2:0), sva tri boda iz Majnca je odnio Hanover (1:0) i to evrogolom Pinta u finišu prvog poluvremena. Lopta je poslije snažnog udarca sa više od 25 metara prošla "kroz uši" golmana Kristijana Vetkloa.