JSL: Zvezda slavila na Banjici

Golom Miloša Trifunovića u 61. minutu, fudbaleri Crvene zvezde pobijedili su u gostima gradskog rivala Rad sa 1:0.

JSL: Zvezda slavila na Banjici Izvor: MONDO

Tri puta po 0:1 u nedelju!

Fudbaleri Crvene zvezde pobijedili su Rad na Banjici (0:1) minimalnim rezultatom i tako smanjili prednost prvoplasiranog Partizana na tri boda.

Jedini gol za crveno-bijele postigao je rezervista Miloš Trifunović u 61. minutu, poslije centaršuta koji je uputio Vladimir Bogdanović. Trifunović je na petercu, dok su ga defanzivci Rada ostavili samog, primio loptu lijevom nogom, a potom je glavom poslao preko Borjana u mrežu.

Tri minuta prije toga, Crvena zvezda je ostala sa desetoricom, jer je drugi žuti karton dobio lijevi bek Stevan Reljić.

Rad je imao dvije, malo je reći idealne šanse za gol. Branislav Jovanović je u 21. minutu, sa svega pet metara šutirao glavom u zemlju i tako prebacio gol, dok je u 71. minutu Vladimir Jovančić sa dva metra lijevom nogom promašio cio gol Saše Stamenkovića!

Ovo je 12. put u posljednjih 14 mečeva da Crvena zvezda pobjeđuje Rad u prvenstvu.

U vojvođanskom derbiju, Vojvodina je pobijedila Spartak u Subotici golom Abubakara Oumarua (0:1).

Sve je riješeno u devetom minutu.

Brana Ilić je sa 35 metara, sa desene strane, uputio nevjerovatno precizan pas u prostor ka centarforu svog tima, koji je malo iskosa, sa oko sedam metara od gola Spartaka, šutirao iz prve, u dalji ugao i doveo Novosađane u vođstvo.

Novosađani su se povukli poslije postignutog gola, svjesni da je bedem ispred gola Željka Brkića za mnoge bio neprelazan u ovoj sezoni (Vojvodina izgubila samo jedan meč i primila dva gola od starta sezone). Spartak je imao incijativu, ali je trener "lala" Zoran Milinković imao rješenje za tim koji je sa dosta uspjeha vodio prošle sezone.

Poslije poraza Rada do Crvene zvezde, Vojvodina se vratila na treće mjesto sa tri boda zaostatka za crveno-bijelima, a šest za vodećim Partizanom, kome su u dosadašnjih 11 kola nanijeli jedini poraz.

Fudbaleri Hajduka poslije 12 odigranih kola ostaju samo sa jednom pobjedom i to onom nad Crvenom zvezdom. Ove nedelje, izgubili su u Kuli od BSK Borče (0:1).

Jedini gol za goste postigao je Aleksandar Đukić u 75. minutu. To je Borčancima prva ovosezonska pobjeda van svog stadiona.