PREMIJER BiH: Pobjede Slavije i Olimpika

U nedeljnim mečevima 14. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine, domaćini su ostvarili pobjede.

PREMIJER BiH: Pobjede Slavije i Olimpika Izvor: MONDO

Slavija je u Istočnom Sarajevu bila bolja od mostarskog Veleža (2:1), dok je Olimpik na Koševu nadigrao Zvijezdu iz Gradačca (1:0).

"Sokolovi" su bolju igru u prvom dijelu krunisali golom Nedima Oglečevca u 33. minutu, ali je sredinom nastavka Eldar Hasanović, poslije centarušuta Asima Škaljića, glavom pogodio mrežu domaćih i vratio stvari na početak.

Međutim, dva minuta kasnije asistent kod izjednačenja, Škaljić je igrao rukom u svom šesnaestercu i skrivio penal, koji je realizovao kapiten Slavije Bojan Regoje - 2:1.

Na Koševu je viđena tvrda utakmica, ali je Olimpik protiv tima iz Gradačca ipak zasluženo stigao do sva tri boda.

Najbolju šansu za gol propustio je Vedran Ješe na samom početku drugog poluvremena kada je promašio jedanaesterac. Ipak, ovaj promašaj se nije osvetio "vukovima" pošto je Sabit Alimanović u 70. minutu rutinski završio odličnu akciju Miloša Vidovića - 1:0.

U popodnevnom terminu (17 časova BHT 1), igra se hercegovački derbi između Zrinjskog i Širokog Brijega.

U subotu je pobjedom nad Željezničarom (1:0), banjalučki Borac osigurao jesenju titulu i pobjegao Sarajevu i timu Amara Osima na ogromnih osam bodova razlike, što će crveno-plavima sigurno predstavljati lijep capital za proljećni dio sezone.