SERIJA A: Lacio na vrhu, moćni Pastore

Lacio se vratio na prvo mjesto Serije A i mirno čeka veliki derbi između Intera i Milana. Palermu derbi Sicilije, Đenova i Parma slavili u gostima.

SERIJA A: Lacio na vrhu, moćni Pastore Izvor: MONDO

Ako "rosoneri" pobijede, Lacio se vraća na drugu poziciju, u slučaju preostala dva rezultata Rimljani ostaju prvi!

"Nebeskoplavi" su na "Olimpiku" pobijedili Napoli sa 2:0 u prvoj nedeljnoj utakmici 12. kola.

Mauro Zarate je na asistenciju Maurija postigao prvi gol na meču u 15. minutu. Napoli je nešto kasnije mogao do izjednačenja, ali je Laveci pogodio prečku. Konačan rezultat postavio je Serđo Flokari u 61. minutu.

Derbi Sicilije između Palerma i Katanije pripao je domaćinu, koji je pobijedio rezultatom 3:1, a mogao je da deklasira lokalnog rivala. Sva tri pogotka djelo su talentovanog Argentinca Havijera Pastorea, kojem će ionako visoka cijena dodatno skočiti poslije ove partije.

Interesovanje za Pastorea u posljednje vrijeme su pokazali praktično svi veliki evropski klubovi. On je odgovorio da mu je želja da prvo osvoji nešto sa Palermom, a da bi u slučaju odlaska najradije izabrao Barselonu.

Het-trikom se okitio i odavno afirmisani napadač Udinezea i reprezentacije, Antonio Di Natale, zahvaljujući kojem je Udineze do nogu potukao ekipu Lećea - 4:0.

Parma sa gostovanja u Bariju nosi cijeli plijen, a gol odluke postigao je Antonio Kandreva u 33. minutu. Kasnije je domaćin ostao bez isključenih Masijela i Donatija i nije imao šansu da napravi preokret, koji bi ga odvojio od dna tabele.

Đenova je u Kaljariju odigrala petu uzastopnu utakmicu završenu rezultatom 1:0. Poslije dvije pobjede i dva poraza, došao je red na novu pobjedu, a strijelac je u finišu bio defanzivac Andrea Ranokija.