PREMIJER BIH: Pobjede Slavije,Olimpika i Zrinjskog

U nedeljnim mečevima 14. kola Premijer lige BiH Slavija savladala Velež 2.1, dok je Olimpik sa 1:0 bio bolji od Zvijezde.Čak sedam golova u Mostaru.

PREMIJER BIH: Pobjede Slavije,Olimpika i Zrinjskog  Izvor: MONDO

Slavija je u istočnom sarajevu bila bolja od Veleža i novim trijumfom su se izborili za gornji dio tabela. Slavija je bila bolji rival u prvom dijelu meča, ali nisu uspjeli da postignu pogodak.

Onda se i Velež malo probudio i preuzeo konce igre u svoje ruke te su stvorili par dobrih šansi pred golom Slavije. Ipak domaći u u finišu prvog dijela stigli do vođstva preko Oglečevca.

U drugom poluvremenu gosti ipak doleze do izjednačenja. Hasanović je glavom loptu, koju je iz auta ubacio Škaljić, sproveo u mrežu Slavije. Igrao se 68. minut.

Ipak samo dva minuta kasnije Škaljić je ponovo igrao rukom, ali u svom šesnaestercu i to je penal.

U pogodak ga je pretvorio kapiten domaćih Bojan Regoje, što je bio i konačan rezultat meča.

Olimpik je na domaćem terenu savlado Zvijezdu sa minimalnih 1:0. Strijelac gola vrijednog tri boda bio je Alimanović. Olimpik je i ranije mogao do gola, ali je penal koji je izveo Vedran Ješe odbranio golman gostiju.

Sjajan meč u Mostaru odigrali su Zrinjski i Široki Brijeg. na kraju je Zrinjski pobijedi 4:3 u debiju novog trenera Slavena Muse. Odmah na otvaranje meča domaćin je preko Lendrića došao do vođstva. Nije dugo trebalo da gosti uzvrate. Mišić je u osmom minutu izjednačio, a samo četiri minuta kasnije preokret. Vagner je pogodio i to je bio rezultat prvog poluvremena.

U drugom dijelu Zrinjski do izjednačenja stiže preko Ivankovića u 64. minutu. Već u sljedećem napadu u strijelce se upisuje i Dragičević pa Zrinjski od 1:2, stiže do 3:2.

Dvadeset minuta kasnije Dragičević svojim trećim golom povećava na 4:2.

Sada je došao na red na goste da uzvrate i oni to i rade preko Varee,koji je bio precizan u 83. minutu.

Isti igrač u finišu je imao priliku da donese svom timu bod, ali je njegov šut glavom zaustavio golman Zrinjskog.