Šou u Švedskoj - golman u 90. minutu za bod, radost kao finale LŠ! (VIDEO)

Autor Milutin Vujičić

Pogledajte nevjerovatnu scenu u Falkenbergu...

Anders-Lindegard-gol-golman-Svedska-na-Falkenbergs-Helsingborg-VIDEO Izvor: Twitter/Screenshot

Kad god golmani postignu gol - to je spektakl!

Rijetki su oni koji karijere završe s pogotkom uz svoje ime, ali jedan od njih neće biti danski čuvar mreže Anders Lindegard koji je u 36. godini dočekao prvenac.

Nekadašnji čuvar mreže Mančester junajteda, bio je član kluba od 2010. do 2015. godine, sada nastupa za Helsingborg koji se ne nalazi u sjajnoj situaciji. Klub koji je iznjedrio Henrika Larsona, i koji sada trenira Olaf Melberg, očigledno će voditi bitku za opstanak.

Šampion iz 2011. godine nalazi se na 14. mjestu na tabeli i bio bi i niže da im Lindegard nije donio bod na gostovanju protiv Falkenbergsa.

Gubili su gosti 2:0, da bi u posljednjih deset minuta stigli do izjednačenja. Prvo je Van den Hurk u 81. minutu ublažio prednost Falkenbergsa, da bi potom Anders Lindegard otišao u nadoknadi vremena na korner - i pogodio!

Pogledajte prvi gol Lindegarda u karijeri...

Pratite Mondo.ba naFacebooku,InstagramuiTwitteru. Aplikacija je dostupna zaIOSiAndroidtelefone.

Preuzimanje teksta, vijesti, fotografija i video snimaka dozvoljeno uz vidljivo navođenje izvora i linka kaMONDOportalu.