BUNDES: Šalkeu derbi i LŠ

Šalke pobedio Hamburg u gostima i približio se Ligi šampiona. Verder u meču punom peokreta osvojio bod protiv Karlsruea.

BUNDES: Šalkeu derbi i LŠ  Izvor: MONDO

U direktnom okršaju za poziciju koja vodi u Ligu šampiona, Šalke je kao gost pobedio Hamburg 1:0 u 30. kolu Bundeslige i tako umanjio šanse domaćih za najjače klupsko takmičenje u Evropi.

Strelac jedinog gola na meču bio je Kevin Kuranji još u drugom minutu.

Uzbudljiv meč odigrali su Karlsrue i Verder. Vodili su najpre domaći, pa gosti iz Bremena, da bi Verder četiri minuta pre kraja postigao izjednačujući gol za 3:3.

Koliko je bilo uzbudljivo u borbi za vrh, toliko je neizvesnosti i u borbi za opstanak. Poslednjeplasirani Duizburg vodio je u Bohumu do finiša, ali je na kraju osvojio samo bod. Kotbus je u poslednjih desetak minuta preokrenuo i pobedio Hanzu.