BUNDES: Titula se vratila u Minhen

Titula se vraća u Minhen. Simbolično primopredaja je izvršena u nedelju na Alijanc Areni, gde je prošlogodišnji šampion Štutgart savladan sa 4:1.

BUNDES: Titula se vratila u Minhen Izvor: MONDO

Bajern četiri kola pre kraja Bundeslige ima 12 bodova više od prvih pratilaca na tabeli, ekipa Verdera i Šalkea. Teorijski Bavarci još mogu da ostanu bez titule, medjutim, praktično je sve gotovo, pošto osim ogromnog bodovnog deficita "zeleni" i "kraljevsko plavi" u poslednje četiri runde morali bi da nadoknade i dvadeset i kusur golova (gol-razlika Bajern +41, Verder +21, Šalke +17).

Luka Toni svojim 36. golom u sezoni doveo je domaćine u vodjstvo, da bi u 19. minutu Antonio da Silva vratio rezultat u ravnotežu.

U drugom poluvremenu usledila je rapsodija Bavaraca. Holandjanin Mark van Bomel u 56. minutu pogodio je iz slobodnjaka za 2:1, zatim je petnaestak minuta pre kraja fenomenalni Frank Riberi udarcem sa više od 25 metara povisio na 3:1, da bi samo šezdesetak sekundi kasnije francuski internacionalac svojim drugim golom na utakmici postavio konačan rezultat.

U drugom nedeljnom susretu Bajera i Volfsburg su podelili bodove u Leverkuzenu -2:2. Gosti su poveli golom Edina Džeka u 13. minutu, ali je u 33. minutu izjednačio Trajanos Gekas. Volfsburg je do novog vodjstva stigao preko Makotoa Hasebea u 44. minutu, a Leverkuzenu je do bod poklonio Košta autogolom u 73. minutu.