Cirkus u derbiju u Crnoj Gori: Otišli sa terena zbog sudije!

Autor Mladen Šolak

Igralo se do 80. minuta. Tu je bio kraj.

Prekinuta utakmica Budućnost Zeta Izvor: MONDO/Nikoleta Vukčević

Dve nedelje se iščekivao veliki crnogorski derbi Budućnost - Zeta, ali je on završen skandalozno.

Gostujući igrači su napustili teren u 80. minutu, pri rezultatu 1:0 za Pogoričane. Domaći su poveli samo pet minuta ranije, golom Draška Božovića iz penala nakon kojeg je već napeta situacija eskalirala.

Sudija Dabanović isključio je vezistu Zete Vaska Kalezića krajem prvog dela meča drugim žutim kartonom, a potom je u 73. poslao u svlačionicu i štopera gostiju Janka SImovića zbog prigovora nakon penala.

Ni tu nije bio kraj, jer je zatim isključen i defanzivni vezistsa Zete Srđan Krstović jer je udario laktom Marka Vučića, levog beka Budućnosti...

Ljuti zbog svega, gosti su se u tom trenutku odlučili da napuste teren.

Budućnost je trenutno treća na tabeli, sa dve utakmice manje i tri poena manje od lidera, FK Podgorice. Zeta je šesta, a za liderom zaostaje sedam poena.