Levante u Segundi, konačno pobeda Valensije

Levante će sledeće sezone igrati u drugoj španskoj ligi. Valensija konačno pobedila. Viljareal odložio šampionsko slavlje Reala.

Levante u Segundi, konačno pobeda Valensije  Izvor: MONDO

Levante će sledeće sezone igrati u drugoj španskoj ligi, a kartu za niži rang overio je porazom na gostovanju Rekreativu - 0:2.

Odigravanje ove utakmice 34. kola Primere bilo je pod znakom pitanja, pošto su fudbaleri Levantea pretili štrajkom zbog kašnjenja plata. Uprava kluba u subotu je, medjutim, dala garancije igračima da će biti isplaćeni i oni su odlučili da izadju na teren.

Ipak, na terenu u Uelvi postojao je samo jedan tim. Rekreativo je već u desetom minutu došao do vodjstva, a strelac je bio Ersen Martin. Važna tri boda Rekreativu, koji je ovim rezultatom izašao iz zone ispadanja, osigurao je Havijer Kamunjas golom u 42. minutu.

Za razliku od Rekreativa, ekipa Saragose je na gostovanju Espanjolu osvojila samo bod (1:1), čime je pala na 18. mesto koje vodi u Segundu.

Novi trener Valensije Salvador Voro debitovao je pobedom nad Osasunom (3:0) i sada klub sa stadiona "Mestalja" ima pet bodova više od Saragose.

Domaćin je poveo u 19. minutu golom Davida Vilje iz penala, a faul za najstrožu kaznu napravio je čuvar mreže gostiju Rikardo koji je dobio crveni karton.

Prednost Valensije duplirao je Huan Mate u 51. minutu, a konačan rezultat postavio je Hoakin u 82. minutu. Reprezentativac Srbije Nikola Žigić našao se klupi Valensije, ali nije dobio priliku da udje u igru.

Ekipi Valensije ovo je bila tek druga pobeda u poslednjih 11 prvenstvenih mečeva.

Minimalnom pobedom nad Betisom u Sevilji, Viljareal je bar za nedelju dana odložio šampionsko slavlje Real Madrida, koji je u poslednjem meču 34. kola ubedljivo nadigrao Atletik Bilbao (3:0).

"Žuta podmornica" druga je na tabeli sa deset bodova manje od lidera i sa četiri boda više od trećeplasirane Barselone.