NBA: Veliki preokret Toronta

"Reptorsi" kao gosti nadoknadili minus od 25 u Detroitu, Darko Miličić slab u porazu Minesote. Sjajni Dirk Novicki…

NBA: Veliki preokret Toronta Izvor: MONDO

Darko Miličić i Minesota doživjeli su debakl na gostovanju u Čikagu 113:82. Srpski centar nije imao svoje veče protiv "Bulsa", meč je završio sa skromnih četiri poena, jednim skokom i dvije blokade. Igrao je ukupno 14 minuta.

Dalas se nalazi u strašnoj seriji od 12 uzastopnih pobjeda (ukupno 19). "Meverkisi" su bili bolji od Jute 103:97. Dirk Novicki i društvo imali su paklen početak, poveli sa 29:4 i onda stali. Opuštanje su vrlo lako mogli da iskoriste "džezeri", ali nisu imali snege za preokret.

Nijemac je bio fantastičan, postigao je 31 poen, uz nevjerovatan prosjek iz igre (10/12). Kada se ovom učinku doda i 15 uhvaćenih lopti jasno je zbog čega je poneo titulu najboljeg aktera meča i večeri.

Toronto je bio na ivici ambisa. Imali su "Reptorsi" usred Detroita minus od 25, ali je onda uslijedio veliki "kambek" i pobjeda Kanađana - 120:116. Odlučujuća je bila posljednja četvrtina, koju je Toronto dobio sa čak 20 poena razlike (37:17). Predrag Stojaković zbog povrede nije ulazio u igru.

Boston je kao gost slavio protiv Šarlota 93:62, što je bila deseta uzastopna pobjeda "Seltiksa", dok je osmu ostvario Majami u Sakramentu – 104:83. Lebron Džejms nije dočekan prijateljski u gradu "kraljeva", a loši odnosi sa publikom kulminirali su poslije jedne trojke u trećoj četvrtini, kada se košarkaš okrenuo ka klupi Sakramenta ironično aplaudirajući. Publika je sve to propratila zvižducima kao i svaki njegov kontakt s loptom do kraja meča. Džejms je ubacio 25 poena i imao je 10 skokova.