EK: Hemofarm pobijedio, Asvel zakomplikovao

Hemofarm je savladao Bešiktaš u Vršcu poslije produžetka - 101:100 (20:25, 25:22, 25:29, 19:18, 12:11).

EK: Hemofarm pobijedio, Asvel zakomplikovao Izvor: MONDO

Vršani su prekinuli crnu seriju i poslije velike drame u Milenijumu ostvarili treću pobjedu u Evrokupu.

U petom kolu Grupe A Bešiktaš je drugi put "pao" pred timom Željka Lukajića, koji je tako došao na prag plasmana u narednu rundu - 101:100 (20:25, 25:22, 25:29, 19:18, 12:11).

Miljan Pavković je imao pokušaj za pobjedu u regularnom dijelu, ali je promašio. Zato su Vrščani u finišu produžetka bili sigurni sa linije penala, pogodili su svih osam slobodnih bacanja, a odlučili se da brane posljednji napad gostiju, koji su na raspolaganju imali devet sekundi. I uspjeli su u tome.

Tako je Hemofarm prekinuo niz od pet uzastopnih poraza, tri u NLB ligi (Crvena zvezda, Radnički, Igokea) i dva u Evrokupu (oba od Getingena).

Majra Četmen je za ekipu iz Istanbula dao čak 43 poena. Kod domaćina najbolji su bili Boris Savović sa 23 poena i sedam skokova, Milan Mačvan sa 22 poena i devet skokova i Miljan Pavković sa 16 poena.

Gosti su igrali bez povrijeđenog Alena Ajversona.

Bešiktaš je bolje počeo produžetak, serijom 5:0 i stigao do 94:89.

Kada je Savović ubacio oba bacanja i smanjio na 95:96, počela je rezultatska klackalica. Sigurne ruke imali su i Mačvan i Pavković, kao i na drugoj strani Četmen... Sve do posljednjeg napada gostiju.

U prvom poluvremenu najjače su "vukli" Mačvan i Savović, koji su taj deo završili sa po 14, odnosno 13 poena i tako parirali nezaustavljivom Četmenu (24 poena). U nastavku se razigrao i Pavković.

Najveću prednost na utakmici imao je Bešiktaš kada je na startu drugog poluvremena poveo 52:45. Ipak, domaćin nije dozvolio protivniku da se "odlijepi", baš kao i nekoliko puta u prvom poluvremenu i na početku produžetka kada je bio na "minus pet".

Hemofarm je i u prvom kolu bio bolji od Bešiktaša. Tada je u Istanbulu bio na "minus 17", ali ipak stigao do pobjede (94:91).

U posljednjem kolu Grupe A Lukajićevi igrači gostovaće Asvelu (21. decembar). Asvel je, trijumfom u Njemačkoj, rasplamsao sebi nadu da će proći dalje i situacija u grupi se zakomplikovala, naročito jer Getingen i Bešiktaš tek treba da odigraju meč drugog kola.

Hemofarm je u međusobnim duelima bolji od Bešiktaša, ali je gori od Getingena, dok će protiv Asvela u Vilerbanu "braniti" pobjedu iz Vršca od četiri poena razlike (97:93).

Inače, komplikacija je nastala iako do posljednje četvrtine duela između Getingena i Asvela nije djelovalo da će biti tako, jer je domaćin vodio sa devet poena prednosti. Međutim, Francuzi su posljednju dionicu odigrali furiozno i pobijedili:

Getingen - Asvel 76:78 (22:22, 17:14, 19:13, 18:29).

HEMOFARM: Pavković 16, Mitrović, Abdul Hamid 12, Krstović 4 (4as), Šutalo 8, Mačvan 22 (9sk), Savović 23 (7sk), Borisov 3 (6sk), Knežević 3, Petrović, Džordan 10 (5sk), Andušić.

BEŠIKTAŠ: Likolitov 10 (11sk), Cevik 3, Jarangime 3, Abi, Erden, Cetin 12, Ignerski 19 (9sk), Četmen 43 (7sk), Ozer 6 (7sk), Ogilvi 4.

Grupa B

Hemofarm - Bešiktaš 101:100 (89:89)

Getingen - Asvel 76:78

TABELA: Getingen 3-1, Hemofarm 3-2, Asvel 2-3, Bešiktaš 1-3.

NAPOMENA: Utakmica drugog kola između Getingena i Bešiktaša igraće se ponovo, jer je prethodna poništena. Njemački tim dao je pobjedonosni koš poslije isteka vremena, ali je on priznat zbog kvara na mjeraču vremena.