NBA: Ne pomaže ni Darkov rekord karijere

Darko Miličić ostvario je rekord karijere upisavši 25 poena i 11 skokova u Ouklendu, ali nije uspio da spriječi novi poraz Minesote. Golden Stejt je bio bolji - 108:99.

NBA: Ne pomaže ni Darkov rekord karijere Izvor: MONDO

"Ako naš tim ne nauči da igra snažno svake večeri, nećemo pobjeđivati. Naročito se to odnosi na druga poluvremena... Ne dajemo maksimum", opomenuo je igrače trener Minesote Kurt Rambis.

Ove sezone u Mineapolisu, gdje je potpisao četvorogodišnji ugovor vrijedan 20 miliona dolara, Miličić ima najveći prosjek provedenih minuta na parkeru (25,6), ujedno i najbolji prosjek poena po meču (8,3). Ipak, to nema prevelikog uticaja na rezultate ekipe, s obzirom na to da Vulvsi imaju svega šest pobjeda i 19 poraza, da su dobili dva od posljednjih deset mečeva i da samo Sakramento Kingsi i LA Klipsersi imaju slabiji skor u NBA ligi.

U pobjedničkom timu, Vladimir Radmanović je sa klupe za rezerve odigrao sedam minuta i postigao jednu trojku, uz skok, asistenciju, ukradenu i izgubljenu loptu.

Kobi Brajant je u noći između utorka i srijede priredio navijačima Vašingtona rijetku priliku da mu se smiju i likuju.

Prvi put u karijeri, jedan od najboljih košarkaša svih vremena, promašio je sva tri slobodna bacanja poslije faula u šutu za tri poena.

"Nikad mi se ovo ranije nije dogodilo... Nikad", rekao je Brajant poslije utakmice u prijestonici SAD.

Ipak, navijači Vašingtona ubrzo su ućutali... I ostali tihi. Jer, poslije mini-blama, Brajant je ušao u seriju od 12 poena, pogodio tri trojke bez promašaja, a jednom bio fauliran pri šutu za tri i, osvetnički, pogodio sva tri penala.

Poslije njegove osvete, na semaforu je pisalo 80:64 i Vizardsima ni sva magija ovog svijeta nije pomogla. Završilo se 89:103.

U Šarlotu, Bobketsi su dobili Toronto Reptorse sa 97:91, a u poraženom timu ponovo nije bilo povrijeđenog Predraga Stojakovića, koji dugo već ne uspjeva da se oporavi od povrede koljena.