Trojka sa pola terena, Teodosićeva katastrofa i Švajcarska: Ovo su najgori porazi Srbije, 2 su još svježa!

Goran Arbutina
Autor Goran Arbutina

Reprezentacija je u lošoj formi.

Košarka reprezentacija Srbije - najtreži porazi porazi Izvor: MN PRESS

Srbija je neočekivano poražena od Švajcarske u meču kvalifikacija za Evropsko prvenstvo, a pobjedu protivniku donio je rođeni Beograđanin.

Dušan Mlađan je poslije meča istakao da je njemu duel sa Srbijom bio poseban, a ovaj poraz je jedan od najšokantnijih ikada. Kakva je reprezentacija pobijedila "orlove", možete da pročitate u našoj analizi protivnika, ali svakako je ovaj poraz bolan.

Doveo je Srbiju u nezgodnu situaciju, a ostavljamo vam da izaberete najteži poraz našeg tima u kvalifikacijama za velika takmičenja.

Srbija – Crna Gora 71:73

Igrale su se kvalifikacije za Evropsko prvenstvo 2013. godine, a Srbija je uspela da u posljednjoj četvrtini prokocka 13 poena prednosti. Teodosić i Mačvan su predvodili „orlove“, ali je heroj ove utakmice bio Nikola Ivanović.

On je trojkom sa pola terena u posljednjoj sekundi donio pobjedu svom timu!

Nikola Ivanović je na ovom meču izveo potez karijere
Izvor: Youtube/Kosovo i Metohija

Estonija – Srbija 88:81

U istim kvalifikacijama srpski tim je poražen od Estonije! Nije pomogla ni nevjerovatna partija kapitena Nenada Krstića koji je postigao 29 poena, srpski koarkaši su poraženi u Talinu.

U posljednjoj četvrtini ekipa sa Baltika je napravila seriju 13:2 i preokrenula meč, a na kraju je sačuvala pobjedu poslije sjajne partije Kangura i Arbeta.

Srbija – Estonija 70:71

Ovaj put je meč sa Estonijom igran u okviru kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2019. godine, a tragičar meča bio je Miloš Teodosić.

On je u finišu izgubio loptu, a onda su Estonci poslije njegovog propusta pogodili trojku za 71:68 na deset sekundi do kraja. Teodosić je tada probao da iznudi faul, ali nije uspio, ali je lopta došla do Jelovca. Njegov šut za tri je spriječen faulom, ali je krilni centar pogodio samo dva slobodna bacanja.

Na kraju je lopta došla do Milosavljevića, ali njegov pokušaj nije stigao do obruča.

Srbija – Gruzija 90:94

Još jedan šokantan poraz iz aktuelnih kvalifikacija za Evropsko prvenstvo. Sjajno su "orlovi" počeli, imali su dvocifrenu prednost, ali nije bilo rješenja za sjajnog centra Šermadinija i Amerikanca Mekfadena. Mekfaden je dao 33 poena, a Šermadini je uz 23 poena dodao 11 skokova.