LIGA 13: Leotar srušio Mladost

Leotar iznenadio lidera na tabeli Mladost iz Mrkonjić Grada i slavio 91:78. Bosna ubjedljivim trijumfom protiv Čapljine osvojila jesenju titulu.

LIGA 13: Leotar srušio Mladost Izvor: MONDO

Mladost iz Mrkonjić Grada propustila je priliku u subotu da ovjeri jesenju titulu i umjesto toga porazom od Leotara 91:78 prepustila lidersku poziciju Bosni.

Nakon dve izjednačene četvrtine (36:35), utakmicu je u trećoj četvrtini u svoju korist prelomio Leotar i do kraja trećeg dijela povećao na plus sedam.

Gosti nisu uspjeli da uzvrate u posljednjem peroidu pa su Trebinci do kraja uspjeli čak da povećaju prednost i slave rezultatom 91:78.

Kod Leotara su najefikasniji bili Josipović i Pelkić sa po 19 poena, dok su u redovima gostiju najraspoloženij bili Avdibegović sa 18, Velimirović aa 17 i Đuranović sa 16 poena.

Meč u Trebinju imao je humanitarni karakter pošto je sav prihod sa utakmice usmjeren za liječenje mladog Trebinjca Ognjena Gudelja koji je obolio od leukemije.

Košarkaši sarajevske Bosne bez problema su savladali Čapljinu - 97:78, dok je Sloboda deklasirala Hercegovca - 108:86.

Meč između Bosne i Čapljine trebao je da bude derbi s obzirom da se radi o duelu drugoplasirane i trećeplasirane ekipe na tabeli, ali to ipak nije bio.

Bosna je bez problema stvorila nedostižnu prednost već u prvom dijelu, te rutinski došla do ubjedljivog trijumfa, desetog u sezoni.

Težak poraz doživio je i Hercegovac u Tuzli - 108:86. Jedan od razloga ovako ubjedljivog poraza je sigurno i naporno putovanje od Bileće do Tuzle koje je zbog snijega na putevima trajalo deset sati.

Umorni Hercegovci predstavljali su lak plijen za igrače Slobode koji su u završnici imali i trideset poena razlike.