EK: Hemofarm može i bez Mačvana!

Vrščani izgubili od Asvela 80:81, ali prošli u drugu fazu Evrokupa.

EK: Hemofarm može i bez Mačvana! Izvor: MONDO

Hemofarm nastavlja takmičenje u Evrokupu!

"Farmaceuti" su poraženi u Vilerbanu od Asvela 80:81 (21:27, 14:16, 24:20, 21:18), ali im je i poraz manji od četiri poena razlike, s obzirom na pobjedu u Vršcu protiv istog rivala (97:93), bio dovoljan za plasman u drugu fazu takmičenja.

Hemofarm i Asvel imaju isti skor 3-3.

Dočekali su "farmaceuti" posljednje, odlučujuće kolo Grupe B Evropkupa bez Milana Mačvana, koji je uoči meča prešao u Makabiju iz Tel Aviva.

Bez najboljeg igrača, ali i bez povrijeđenih Maraša i Božovića, Vrščani su uspjeli da naprave iznenađenje i prođu dalje. Srpski tim gubio je tokom čitavog meča, ali nije dozvolio protivniku da se odlijepi. Kritično je bilo u prvom poluvremenu, koje je Asvel dobio sa osam poena prednosti. Činilo se da tim Željka Lukajića gubi konce i da u nastavku neće uspjeti da povrati kontrolu.

Ipak, košarkaši Hemofaram skupili su snage, odigrali hrabro i, kada se u obzir uzmu nevolje koje su pratile klub proteklih dana, napravili iznenađenje.

Posebno zanimljiv bio je posljednji minut utakmice. Asvel je imao rezultat koji ga je vodio dalje 81:76, međutim, Musatafa Abdul Hamid je u sljedećem napadu pogodio trojku, dok je Volš promašio na drugoj strani. Francuzima nije preostalo ništa drugo nego da prave prekršaj. Fauliran je Miljan Pavković, koji je pogodio prvo i namjerno promašio drugo da meč ne bi ušao u produžetak, što bi domaćim košarkašima donijelo novu priliku da steknu pobjedu preko tri poena razlike.

Najbolji u pobjedničkoj ekipi bio je Danilo Andušić sa 20 poena. Blistao je i Boris Savanović sa "dabl-dabl" učinkom (16p, 10sk, 3bl), dok je Hamid Abudl, treći najefikasniji igrač gostujućeg sastava, meč završio sa 12 poena (3-5 za tri).

Na drugoj strani zapaženu ulogu imao je Mat Volš sa 21 poenom (šut iz igre 6-19).