NBA: Đinobili za pefrektnih deset u nizu!

Drugom pobjedom u šest dana nad Denverom (109:103), košarkaši San Antonija došli su do 11. najboljeg starta u istoriji NBA lige.

NBA: Đinobili za pefrektnih deset u nizu! Izvor: MONDO

Sada, Sparsi imaju skor 25-3 i šepure se vrha, ispred Bostona (23-4) i Dalasa (23-5).

Drugi put u šest dana, koban za Nagetse bio je Manuel Đinobili, koji je ovog puta u svojoj dvorani, ubacio rivalima 22 poena, uključujući i ključnu trojku u finišu utakmice, poslije čega se gosti nisu oporavili. Bila je to deseta uzastopna pobjeda San Antonija.

Ko zna koji put ove sezone, tim Grega Popoviča "polomio" je protivnika u posljednjoj četvrtini i tako došao do pobjede. Prethodne večeri, bilo je 29:14 za San Antonio u posljednjih 12 minuta, uz podatak da je Denver pogodio samo dva šuta iz igre u posljednjih pet i po minuta utakmice.

Denver je utakmicu odigrao u kolektivnom šoku poslije vijesti da je prvoj zvijezdi tima Karmelu Entoniju umrla sestra. Čelnici kluba donijeli su odluku da "Melo" bude odsutan do poslije Božića, 25. decembra.

Darko Miličić, sa klupe Minesote, ubacio je šest poena za 24 minuta u igri, uz šut 3/10, dok Predraga Stojakovića ponovo nije bilo u timu Toronta. Postoje nagovještaji da će klub "otkupiti" njegov skup ugovor, koji se nalazi u posljednjoj sezoni validnosti.