NBA: Božićna magija

Orlando gubio skoro cijelu utakmicu, ali na kraju napravio preokret protiv Bostona - 86:78. Njujork bolji od Čikaga - 103:95.

NBA: Božićna magija Izvor: MONDO

Orlando je čekao najteže moguće protivnike da bi prekinuo crnu seriju. Poslije četiri uzastopna poraza "magični" su zaustavili najbolji tim NBA lige, San Antonio, a na Božić je pao i drugoplasirani, Boston - 86:78 (19:20, 17:26, 21:17, 29:15).

Tako je tim Doka Riversa zaustavljen poslije 14 "vezanih" pobjeda i sada ima učinak 23-5 (San Antonio ima 25-4).

Seltiksi su vodili 28 minuta - od polovine druge četvrtine (32:29) do minut i 19 sekundi prije kraja kada je Džamir Nelson pogodio trojku za vođstvo domaćina - 80:77.

To je bila najava potopa Bostona.

Orlando je od 71:77 u finišu napravio seriju 15:1!

Utakmicu je obilježio očajan šut obe ekipe, a "magični" su do trijumfa došli uprkos lošem izdanju Dvajta Hauarda (šest poena, uz doduše 11 skokova). Brendon Bes je za pobjednika dao 21 poen (devet skokova), Hido Turkoglu 16, a Nelson 12, od kojih je pogodio nekoliko ključnih šuteva.

Na drugoj strani, Pol Pirs je bio sjajan u prvom poluvremenu, ali je stao na 18 poena i promašio nekoliko pokušaja kada se odlučivao pobjednik. U drugom poluvremenu najjače je povukao Kevin Garnet (ukupno 21 poena), Glen Dejvis je dodao 16 poena i osam skokova...

Orlando ima skor 18-12 i nalazi se na diobi petog mjesta na Istoku sa Njujorkom, koji je na Božić takođe zabilježio pobjedu.

Amare Studemajer (10 skokova i 6 blokada) i Rejmond Felton (12 asistencija) sa po 20 poena, kao i jaka odbrana Niksa u finišu utakmice, zaslužni su za pobjedu nad Čikagom, čiji su igrači samo dva puta pogodili koš za prvih deset minuta posljednje četvrtine - 103:95 (20:21, 31:34, 33:29, 18:12).

Velike zasluge za uspjeh Njujorka pripadaju i Vilsonu Čendleru i Danilu Galinariju, jer su dodali po 15 poena, kao i rukiju Lendriju Fildsu, koji je pored 14 poena imao i 11 skokova.

Ekipa Majka D'Antonija je najefikasnija u NBA ligi, ali sa tek 28. odbranom. Uprkos tome, uspjela je da spriječi goste da osam minuta pogode koš u četvrtoj dionici kada se "lomio" rezultat.

Kod Čikaga, Karlos Buzer je dao 26 poena, uz 19 skokova, dok je Derek Rouz dao jedan manje, uz osam asistencija i sedam skokova, ali je imao sedam izgubljenih lopti.

Bulsi su čak 22 puta izgubili loptu što ih je odvelo u prvi poraz na Božić još od 1997. Zabilježili su deseti poraz u sezoni, pored 18 pobjeda, što im je dovoljno da ostanu na trećem mjestu Istočne konferencije, iza Bostona i Majamija.