NBA: Vrućina u Los Anđelesu

Pobjeda Majamija u Los Anđelesu i "tripl-dabl" Džejmsa obilježili Božić u NBA ligi. Krstić solidan u pobjedi Oklahome.

NBA: Vrućina u Los Anđelesu Izvor: MONDO

Božićno veče nije prijalo Los Anđeles "Lejkersima", koji su u svom "Stejpls" centru poraženi od Majami "Hita". Gosti sa Floride nisu imali milosti prema aktuelnom šampionu – 96:80 (20:14, 27:24, 28:26, 21:16).

Sjajnu utakmicu, koja je je po svemu viđenom ostavila utisak kao da je riječ o "plejof" duelu, obilježio je Lebron Džejms sa 31. "tripl-dabl" učinkom u karijeri. Fenomenalni Džejms bio je najefikasniji igrač na utakmici sa 27 poena, a upisao je još 11 skokova i 10 asistencija. U pobjedničkoj ekipi odličan je bio i Kris Boš sa 24 poena i 13 skokova.

Na drugoj strani najbolji su bili Kobi Brajant i Pau Gaso, koji su postigli po 17 poena.

"Jezeraši" su nervozno ušli u utakmicu i deveti poraz u sezoni nije mogao da se izbjegne. Majami je nametnuo svoj ritam od početka meča, a nijedna od četiri dionice nije pripala domaćinu.

Oklahoma je pred svojim navijačima slavila protiv Denvera 114:106 (26:34, 30:24, 32:27, 26:21). "Tanderi" su tek u drugom poluvremenu uspjeli da slome vrlo jak otpor "Nagetsa". Dvadesetdvogodišnji Kevin Durant bio je nazadrživ sa 44 poena. Kapitenu "orlova" Nenadu Krstiću pripala je titula prvog skakača ekipe na utakmici, a pored osam uhvaćenih lopti imao je i četiri poena.

U Denveru se istakao Čojsi Bilaps sa 30 poena. Oklahomi je ovo bila 21. pobjeda u sezoni.

Golden Stejt je dobio Portland 109:102 (25:28, 31:29, 22:23, 31:22). Vladimir Radmanović igrao je nešto više od 17 minuta i za to vrijeme postigao pet poena. Najzaslužniji za jedanaesti trijumf Voriorsa bio je Monta Elis sa 39 poena.