NLB: Krah Hemofarma, Budućnost prva

Krka nanijela Vrščanima peti uzastopni poraz u regionalnom takmičenju. Budućnost u gostima "preslušala" Nimburk, a Cedevita dobila Igokeu.

NLB: Krah Hemofarma, Budućnost prva Izvor: MONDO

Slaba igra i katastrofalan šut u prvom poluvremenu osudili su Hemofarm na novi neuspjeh i pad u donji dio tabele NLB lige.

Tim koji je počeo sezonu sa pet pobjeda iz šest utakmica, u Novom Mestu je doživio šesti poraz u posljednjih sedam kola, odnosno peti zaredom - 90:70 (23:14, 25:12, 26:24, 16:20).

Krka je trenutno kompletniji i spremniji tim, pa se njena pobjeda i očekivala. Nije se, međutim, očekivalo da Hemofarm u prvih 20 minuta šutira iz igre 17 odsto (2/15 za dva, 2/8 za tri poena) i uz to izgubi deset lopti.

Marko Šutalo je realizovao dva vezana napada u četvrtom minutu, a trojka Abdul Hamida u 17. minutu bila je Hemofarmov jedini koš u drugoj četvrtini. U međuvremenu je poentirao samo Džerom Džordan.

Sreća pa su "farmaceuti" bili česti gosti linije slobodnih bacanja (16/20 za poluvrijeme, 25/32 ukupno)...

Hemofarm je sredinom prve dionice imao prednost od 10:4, Krka je uzvratila serijom od 10:0 i produžila je na 17:2. Bilo je jasno da se gostima ne piše dobro. Poslije 48:26 na poluvremenu, tim Aleksandra Džikića u nastavku nije imao težak posao protiv budućeg učesnika Last 16 faze Evrokupa.

Balažič je postigao 17, Ikonić 16, a Dušan Đorđević 13 poena za pobjednike, dok je Džordan bio ubjedljivo najefikasniji kod gostiju sa 23 poena.

Budućnost se trijumfom u Nimburku izjednačila sa Olimpijom po broju bodova, ali je preuzela prvo mjesto na osnovu bolje koš-razlike.

Podgoričani su dominirali u reketu, odakle je Marko Šćekić ubacio svih osam šuteva, a Vladimir Dragičević 7/10.

Igokea je protiv Cedevite u Laktašima imala devet poena prednosti u finišu druge četvrtine, ali i 69:66 u 33. minutu, poslije rezultatske klackalice u tom dijelu meča.

Od tada je zatajio napad domaćih, dok je na drugoj strani Vedran Vukušić ubacio dve trojke i uz pomoć tandema Amerikanaca Drejper - Edvards donio Zagrepčanima pobjedu za diobu trećeg mjesta.

Cibona - Partizan mt:s (20.15)

TABELA: Budućnost 9-4, Olimpija 9-4, Krka 8-5, Cedevita 8-5, Široki 8-5, Zagreb 7-6, Partizan mt:s 6-6, Hemofarm 6-7, Radnički 6-7, Cibona 5-7, Igokea 5-8, Nimburk 5-8, Zadar 4-9, Crvena zvezda 4-9.

PAROVI 14. KOLA: Igokea - Olimpija, Cibona - Hemofarm, Krka - Široki, Crvena zvezda - Nimburk, Zadar - Cedevita (5. januar), Budućnost - Partizan mt:s (7. januar), Radnički - Zagreb (19. januar).