NBA: "Mamuze" bocnule i šampiona

San Antonio lako savladao Lejkerse - 97:82. Dvejn Vejd dao 40 poena u pobjedi Majamija nad Njujorkom.

NBA: "Mamuze" bocnule i šampiona Izvor: MONDO

U duelu trenutno najboljeg tima NBA lige i aktuelnog šampiona, lider nije imao problema: San Antonio - Lejkersi 97:82.

Za 28. pobjedu u sezoni "mamuza", na 31. utakmici, najzaslužniji je bio Toni Parker, Francuz koji igra sjajno u posljednje vrijeme - 23 poena (šut 10/18). De Huan Bler je dodao 17 poena i imao je 15 skokova. Manu Đinobili i naročito Tim Dankan su podbacili, dali su devet, odnosni dva poena, ali više nije ni trebalo za rutinsku pobjedu, 12. u posljednjih 13 utakmica.

Kobi Brajant je u desetom porazu Lejkersa, trećem uzastopnom, ubacio 21 poen. Gosti su u drugom poluvremenu imali procenat šuta samo 28 odsto!

"Jednostavno, nisam mogao da pogodim koš. A to mi je prokleti posao", bio je Brajant bijesan poslije meča u kome je pogodio samo osam od ukupno 27 šuteva.

Junak večeri bio je Dvejn Vejd, sa 40 poena, od kojih je 15 postigao u posljednjoj četvrtini u 15. pobjedi Majamija u minulih 16 mečeva. "Vrelina" je spržila i Nikse - 106:98.

Pomogli su mu Lebron Džejms i Kris Boš sa identičnim učinkom - 18 poena i deset skokova.

Uzalud je Amare Studemajer predvodio Njujorčane, sa 30 poena iako su u posljednjoj dionici napravili seriju kojom su se opasno približili favorizovanom domaćinu na 93:97, 2,02 prije kraja. Ipak, njihov napad odbio je Vejd, pogodio je trojku i otklonio dilemu oko pobjednika.

Seltiksi su slavili u Indijanapolisu (95:83) zahvaljujući odličnoj igri u posljednjoj četvrtini koju su dobili rezultatom - 29:16. Najveći doprinos uspjehu dao je Pol Pirs, upisao je 21 poen i sedam asistencija, Rej Alen je dodao 17 poena, Glen Dejvis 14...