NBA: Sparsi caruju, Majami prijeti

San Antonio deklasirao Krstićevu Oklahomu u derbiju večeri. Golden Stejt u Majamiju prokockao 20 poena prednosti.

NBA: Sparsi caruju, Majami prijeti Izvor: MONDO

Četrnaestom pobjedom u posljednjih 15 mečeva, San Antonio Sparsi su potvrdili da su trenutno najbolja ekipa u NBA ligi.

"Mamuze" su Kevina Durenta i Oklahoma Siti Tander zadržale na svega 33 odsto šuta iz igre, što se itekako odrazilo na konačan rezultat - 101:74.

Nenad Krstić bio je starter u gostujućem timu, ali je igrao svega 15 minuta. Zabilježio je šest poena, tri skoka i asistenciju.

Sličan učinak imao je i Vladimir Radmanović (6p, 6sk za 20 minuta), čiji Golden Stejt Voriorsi nisu uspjeli da naprave senzaciju na Floridi. U drugoj četvrtini su nekoliko puta bili na "plus 20", ali je domaćin završio poluvrijeme serijom od 6:0 (58:72) i u nastavku postavio stvari na svoje mjesto - 114:107.

Majamiju je ovo peta pobjeda zaredom i vjerovatno je pitanje dana kada će na čelnoj poziciji Istoka smijeniti Boston Seltikse, kojima ne ide dobro bez povrijeđenih Ronda i Garneta.

Još jedan tim koji bilježi pad forme zbog povreda je Dalas, koji je poslije Dirka Novickog izgubio i Kerona Batlera (koljeno). Milvoki je iskoristio nekompletnost favorita da lagano trijumfuje - 99:87.

Minesota je u meču dvije najlošije ekipe iz prethodne sezone (ni sada nisu daleko od tog statusa) savladala Nju Džersi rezultatom 103:88.

Darko Miličić je za 20 minuta nanizao 16 poena (šut 8/9), dva skoka, tri asistencije i dvije ukradene lopte, a Nikola Peković osam poena i pet skokova.

Utakmicu je iz prvog reda gledala seksepilna Kim Kardašijan, čiji je momak Kris Hamfris krilni centar Nju Džersija.

Ona je zakasnila desetak minuta na početak drugog poluvremena i kada je ponovo zauzela svoje mjesto pored aut-linije, imala je šta da vidi - Minesota je napravila seriju 18:2, a Netsi sa "plus jedan" pali na "minus 15"...

ISTOK

Atlantik: Boston 24-7, Njujork 18-14, Filadelfija 13-20, Toronto 11-21, Nju Džersi 9-25.

Central: Čikago 22-10, Indijana 14-17, Milvoki 13-18, Detroit 11-22, Klivlend 8-25.

Jugoistok: Majami 26-9, Orlando 21-12, Atlanta 21-14, Šarlot 11-20, Vašington 8-24.

ZAPAD

Sjeverozapad: Juta 23-11, Oklahoma Siti 23-12, Denver 19-13, Portland 17-16, Minesota 9-25.

Pacifik: LA Lejkers 23-10, Finiks 14-17, Golden Stejt 13-20, LA Klipers 10-23, Sakramento 6-24.

Jugozapad: San Antonio 29-4, Dalas 24-8, Nju Orleans 20-14, Hjuston 16-16, Memfis 14-19.