Bjelica mesec dana ni na vidiku: Sakramento igra sjajno, ali bez Nemanje!

Srbin je pred odlaskom iz Kingsa

sakramento-kings-nemanja-bjelica Izvor: Profimedia

Sakramento Kingsi igraju veoma dobro ove zime, u prethodnih osam mečeva ostvarili su sedam pobeda (četiri u nizu), ali noćas su stali. Donekle i očekivano.

Sakramento – Filadelfija 111:119 (32:42, 39:24, 20:21, 20:32)

U duelu protiv lidera Istočne konferencije (18-7), Kingsi su u četvrtoj četvrtini doživeli presudni udarac, pogocima Tobajasa Herisa i Seta Karija (obojica dali po 22 poena), za seriju Siksersa 10:0.

Najefikasniji igrač Filadelfije bio je centar Žoel Embid sa 25 poena i 17 skokova, a ekipa Doka Riversa je u trećoj i četvrtini "stegla" odbranu i pokazala da je to njeno veoma jako oružje.

Iako je iskusni Harison Barns doneo Sakramentu vođstvo 99:97 na sedam i po minuta do kraja, Kingsi od tog trenutka nisu poentirali skoro tri minuta, pa je najviše zbog tog perioda prekinut njihov niz pobeda.

Izvor: Tanjug/AP/Rich Pedroncelli

Doduše, s obzirom na to da su Kingsi (12-12) ostavili za sobom jako težak raspored i tri odigrane utakmice od četvrtka do nedelje, nije preveliko iznenađenje što je sjajnom plejmejkeru Dieronu Foksu (34 poena), centru Marvinu Begliju (17) i šuteru Badiju Hildu (21) ponestalo goriva dok se meč lomio.

Nažalost, kao i na prethodnim utakmicama, u ekipi Kingsa nije bilo ni traga ni glasa od Nemanje Bjelice, koji je poslednji meč odigrao pre tačno mesec dana – 10. januara.

S obzirom na to da je potpuno ispao iz rotacije i da je često nagađano da će biti trejdovan do 25. marta, kada ističe rok, sve je manje verovatno da će "Beli" završiti sezonu u timu u koji je stigao pre dve i po godine.

Čini se potpuno izvesnim da će Bjelica svoj 32. rođendan početkom maja proslaviti u nekom drugom dresu.