NLB: Preokret crno-bijelih u Morači

Partizan mt:s se vratio poslije katastrofalno odigrane prve četvrtine i nanio ekipi Budućnosti prvi poraz na domaćem parketu ove sezone - 65:61.

NLB: Preokret crno-bijelih u Morači Izvor: MONDO

Šampion je opet u igri!

Crno-bijeli su 2010. godinu završili egzibicijom protiv Cibone u Zagrebu, a 2011. počeli novom pobjedom u gostima, samo što su je ostvarili na sasvim drugi način.

Budućnost - Partizan mt:s 61:65 (24:6, 12:21, 11:15, 14:23)!

Tim Vlade Jovanovića popravio je skor na 8-6 i sada se nalazi na korak iza vodećeg trija, koji sa po devet pobjeda i pet poraza čine Krka, Budućnost i Olimpija.

Najefikasniji kod crno-bijelih bili su Kartis Džerels i Jan Veseli sa po 12, odnosno Nejtan Džavai sa 11 poena, ali ova utakmica nije dobijena napadom, već odbranom koja je "gušila" igrače Budućnosti u posljednje tri četvrtine.

Podgoričani su za tih 30 minuta ubacili svega 37 poena, od toga 21 sa linije slobodnih bacanja. Čitavu treću četvrtinu nisu uspjeli da postignu koš iz igre (0/10), čime su se "revanširali" Partizanu za užasan šut u prvih deset minuta (1/13).

Domaćin je vodio sa 19:2 i 24:6, ali su crno-bijeli već u finišu druge dionice uhvatili priključak (33:27) i samo zbog brojnih grešaka u napadu nisu prešli u vođstvo sve do 37. minuta i koša Veselog uz promašeno dodatno slobodno bacanje - 55:54.

Do kraja se pred punim tribinama Morače vodila neizvjesna bitka, koju je odlučio Džejms Gist. Iako nije imao svoje veče (šest poena, šut 3/9), Amerikanac je bio na pravom mjestu kada je bilo najvažnije. Uhvatio je loptu poslije promašaja Džerelsa i donio Partizanu ključnu prednost 63:60.

Na drugoj strani je Litvanac Kadziulis pogodio samo jedan penal, a Džavai postavio konačan rezultat pošto je fauliran u skoku pod svojim košem.

Marko Šćekić postigao je 15, Bojan Dubljević 11 i Marko Simonović deset poena za "đetiće".

Sastav Dejana Radonjića potvrdio se kao više nego tvrd orah na svom parketu, gdje je prethodno dobio svih šest utakmica NLB lige. Međutim, Partizan se očigledno zahuktava i sada je već blizu šampionskih Vujoševićevih ekipa iz prethodnih sezona kada je u pitanju odbrana.

Za bolji napad potrebno je više raspoloženih pojedinaca, pa zašto ne priznati - i više kvaliteta. Najavljeni dolazak Miloša Vujanića trebalo bi da pomogne na tom polju...

Vrijedi istaći da je kapiten Petar Božić odigrao 387. zvaničnu utakmicu za klub iz Humske 1 i postao rekorder, u konkurenciji legendi poput Kićanovića, Dalipagića, Divca, Đorđevića, Danilovića... Božić u Podgorici nije uspio da se upiše u strijelce, ali je doprinio pobjedi sa dvije ukradene lopte.

Radnički - Zagreb (19. januar)

TABELA: Krka 9-5, Budućnost 9-5, Olimpija 9-5, Partizan mt:s 8-6, Cedevita 8-6, Široki 8-6, Zagreb 7-6, Hemofarm 7-7, Radnički 6-7, Igokea 6-8, Nimburk 6-8, Zadar 5-9, Cibona 5-9, Crvena zvezda 4-10.

PAROVI 15. KOLA: Cedevita - Krka, Olimpija - Zadar, Nimburk - Radnički, Zagreb - Igokea (8. januar), Široki - Cibona (9. januar), Hemofarm - Partizan mt:s, Crvena zvezda - Budućnost (10. januar).