NLB: Igokea pala u Zagrebu, poraz Radničkog

Košarkaši Igokee poraženi na gostovanju u Zagrebu. Kragujevčani poslije produžetka izgubili od Nimburka - 97:94.

NLB: Igokea pala u Zagrebu, poraz Radničkog Izvor: MONDO

Košarkaši Igokee takmičenje u NLB ligi nastavili sup o sistemu "toplo-hladno". Poslije iznenađujuće pobjede nad ljubljanskom Olimpijom u prošlom kolu, tim iz Aleksandrovca u subotu je poražen od Zagreba - 85:77 (19:19, 18:21, 21:16, 27:21) u meču 15. kola.

Ekipa Slobodana Klipe držala se dobro u prvom poluvremenu i na odmor čak otišla sa tri poena prednosti (37:40), ali je Zagreb uspio da konsoliduje svoje redove i dođu u vođstvo tokom treće četvrtine.

Predvođeni Lukom Žorićem (25 poena), ali i još petoricom igrača koji su prešli brojku od deset poena, "mravi" su uspjeli da u završnici slome protivnika u kome je "vukao" samo Stefan Nađfeji (20 poena).

Kod Igokee su samo još Pantić i Dozet upisali dvocifreni učinak, a jedan od razloga poraza je i lošija igra u skoku gdje su igrači Zagreba dominirali - 42:15 u korist hrvatskog predstavnika.

Radnički ispustio pobjedu u Češkoj

Držao je Radnički u "šahu" ekipu Nimburka, ali nije uspio da zabilježi vrijednu pobjedu na gostujućem parketu.

Tim Miroslava Nikolića je vodio većim dijelom utakmice, početkom drugog poluvremena sa čak 11 poena razlike, ali su se Česi vratili u život serijom od 15:0 (54:50 u 26. minutu).

Na kraju, Nimburk - Radnički 97:94, po četvrtinama 20:26, 15:18, 26:17, 22:22 i u produžetku 14:11.

Predrag Miletić donio je izjednačenje u poslednjem napadu regularnog toka, da bi u ekstra periodu Majkl Li vezao sedam poena i donio Radničkom "plus tri" (87:90). Danilo Mijatović je poentirao poslije skoka u napadu (88:92) i Kragujevčani su se na minut do kraja nalazili nadomak pobjede.

Nažalost, raspoloženi Majkl Lenzli je uzvratio trojkom, Čester Simons kaznio promašaj Mijatovića (93:92), a Stiven Marković iz dva pokušaja nije uspio da vrati vođstvo.

Pavel Pumprla je ubacio oba slobodna bacanja i Nimburk je u penal-završnici iskusno sačuvao stečeni kapital...

Propala je tako srčana i kvalitetna partija Mutinih izabranika, prije svih Vladana Vukosavljevića, koji je sa 22 poena i 15 skokova podsjetio na najbolje dane u Hemofarmu. Li je zabilježio 20 poena i šest skokova, Marković 19 (četiri trojke), Miljan Rakić 13.

Nimburk su do druge uzastopne pobjede - poslije šest poraza - predvodili Simons sa 25 i Afik Nisim sa 17 koševa.

Debitant u NLB ligi ove sezone je po dva puta slavio protiv Radničkog i Crvene zvezde, kod kuće bio bolji od Partizana, a poražen je samo u Vršcu od Hemofarma, iako je imao praktično dobijenu i tu utakmicu.

Protiv ostatka lige Nimburk ima skor 2-6!

Crvena zvezda - Budućnost (20.15)

TABELA: Krka 10-5, Olimpija 10-5, Budućnost 9-5, Partizan mt:s 8-6, Zagreb 8-6, Široki 8-6, Cedevita 8-7, Hemofarm 7-7, Nimburk 7-8, Radnički 6-8, Igokea 6-9, Cibona 5-9, Zadar 5-10, Crvena zvezda 4-10.

(MONDO, foto: ABA - arhiva)