NBA: Orlando uhvatio ritam

"Magični" počeli turneju po Zapadu trijumfom u Dalasu. Rouz i Čikago srušili Boston, Durent brojao do 40.

NBA: Orlando uhvatio ritam Izvor: MONDO

Orlando Medžiku se polako isplaćuju dva "megatrejda" obavljena prije tri nedjelje. Prve dvije utakmice u novom sastavu su izgubili, ali su 23. decembra protiv San Antonija ušli u seriju pobjeda, koja se za sada protegla na devet mečeva!

Dvajt Hauard i ekipa iskoristili su povrede dva startera Dalasa (Novicki i Batler) i savladali ga na njegovom parketu - 117:107, mada su se u drugoj četvrtini "vrtili" na oko 15 poena zaostatka.

Hauard je igrao svoju uobičajenu igru u reketu, a pored njega su još šestorica "magičnih" ubacila dvocifren broj poena.

Dirk Novicki je zbog povrede kolena propustio i sedmi meč, što mu se nije dogodilo nikada u karijeri. Za to vrijeme su Mavsi dobili dvije i izgubili pet utakmica, ali ih "zalihe" iz prethodnog perioda još drže na drugom mjestu tabele Zapada, iza San Antonija.

Orlandu slijede gostovanja Nju Orleansu, Oklahomi, Minesoti i, na povratku kući, Bostonu.

Derbi Istoka pripao je Čikago Bulsima, koji su na svom parketu više želeli pobjedu od Bostona - 90:79.

Derik Rouz zaboravio je na plejmejkerske zadatke i okrenuo se realizaciji. Sa 36 poena bio je ubedljivo najefikasniji akter utakmice.

Kevin Durent sa 40 poena je predvodio Oklahoma Siti Tander do pobjede nad Memfisom, dok je Nenad Krstić za 19 minuta zabilježio sedam poena (šut iz igre 3/7, penali 1/4), šest skokova, po jednu blokadu i ukradenu loptu.

ISTOK

Atlantik: Boston 28-8, Njujork 21-14, Filadelfija 15-22, Toronto 12-24, Nju Džersi 10-27.

Central: Čikago 24-12, Indijana 14-20, Milvoki 14-21, Detroit 12-24, Klivlend 8-28.

Jugoistok: Majami 29-9, Orlando 25-12, Atlanta 25-14, Šarlot 13-21, Vašington 9-26.

ZAPAD

Severozapad: Oklahoma Siti 25-13, Juta 25-13, Denver 20-15, Portland 20-17, Minesota 9-28.

Pacifik: LA Lejkers 26-11, Golden Stejt 15-21, Finiks 14-20, LA Klipers 11-24, Sakramento 8-25.

Jugozapad: San Antonio 30-6, Dalas 26-10, Nju Orleans 21-16, Memfis 17-20, Hjuston 16-21.