NLB: Cibona slavila na "Pecari"

Cibona je prekinula seriju poraza protiv Širokog (82:81) na "Pecari" u vrlo dramatičnoj utakmici 15. kola NLB lige.

NLB: Cibona slavila na "Pecari" Izvor: MONDO

Zagrepčani su bili bolji tokom prvih 20 minuta utakmice i na odmor su otišli sa solidnih sedam razlike (43:36). Međutim, šampion Bosne i Hercegovine je u nastavku bio neuporedivo kvalitetniji i serijom od 20:7 preokrenuo rezultat.

U finišu treće četvrtine "cibosi" se vraćaju u utakmicu i u posljednjih 10 minuta se ušlo sa "plus jedan" u korist gostiju iz Zagreba (61:60).

Kako su igrali u finišu trećeg, tako su započeli i posljednji kvartal - serijom 10:0, košarkaši Cibone su opet stekli dvocifrenu prednost. Činilo se tada, da je prelomljena utakmica, ali su igrači Ivana Velića uzvratili i uveli meč u neizvjesnu završnicu.

U posljednjih 60 sekundi ušlo se sa prednošću Cibone od dva poena. Gordan Giriček je tada preuzeo stvari u svoje ruke i na iskustvo donio gostima pobjedu.

Imao je Ivan Ramljak priliku da donese Širokom trijumf, ali je vrijeme isteklo prije nego je uputio šut prema košu.

Giriček je sa 16 poena bio najefikasniji kod Cibone, dok su Bojan Bogdanović i Leon Radošević su dodali po 15. Kod prvaka BiH prvo ime bio Ivan Grgat sa 16 poena, Fran Pilepić je ubacio 14, a Siniša Štemberger 13 poena.

Cibona sada ima skor od šest pobjeda i devet poraza, dok je omjer Širokog osam pobjeda i sedam poraza.